Cytat Zamieszczone przez Simon Zobacz posta
Zrobiłem dzisiaj dokładnie tak jak poradziłeś i nie byłem wstanie wtłoczyć przez zawór PCV ani odrobiny powietrza. Próbowałem kilka razy i za każdym razem co najwyżej zrobiłem się czerwony, ale powietrza w ustach mi nie ubyło. Czy pomimo tego zawór PCV może być niesprawny?
tak, może być niesprawny.
problem jedynie w tym, że bez podmiany na nowy [sprawny] nie ma możliwości ustalenia czy stary zawór jest de facto niesprawny. w chwili gdy silnik pracuje bez obciążenia [np. bieg jałowy] zawór blokuje przepływ powietrza doładowanego z kolektora dolotowego do skrzyni korbowej przy jednoczesnym przepuszczaniu gazów ze skrzyni do kolektora dolotowego. z kolei w chwili pełnego obciążenia [WOT] zawór blokuje oba przepływy [gazów ze skrzyni do dolotu i powietrza z dolotu do skrzyni]. być może Twój zawór PCV stał się zupełnie niedrożny.


na Twoim miejscu odwiedziłbym ASO i przedstawił problem z obrotami wskazując na prawdopodobieństwo uszkodzenia PCV. w przypadku gdyby ASO potwierdziło diagnozę, zasugerowałbym takie rozwiązanie, że ASO zakłada nowy PCV, a w przypadku gdyby nie usunęło to problemu z obrotami, by ASO zamontowało Twój obecny zawór zwracając pieniądze za nowy. koszt zaworu to ok. 155 PLN, lecz należy przy tym wymienić uszczelkę za ok. 100 PLN [której raczej nie zwrócisz]. zakładając jednakże PCV na próbę można zostawić starą uszczelkę.
w przeciwnym razie można wymienić sporo części bez skutku.