Obiecałem ,że temat uzupełnię więc to robię
Leon był poskładany w Techno Garage ale coś im nie wyszło bo już w momencie docierania pojawiły się problemy także auto trzeba było rozebrać. Auto przywieziono mi w Kartonach i co najgorsze sporo części brakowało;/
Gdy zacząłem składać to szybko znalazłem pewne nieprawidłowości które zapewne przyczyniły się do spadku ciśnienia smarowania:


(fotka porównawcza ori korby z ori tłokiem z Mahle tłokami i kutymi korbami Prism)
Jak widać różnica w tłokach jest dosyć spora co zaowocowało iż tłoki uderzały w dyszki łamiąc je;/ Nie wiem kto strzelił takiego babola gdyż od razu widać jak było na foto:

Na fotce po lewej stronie pokazane jest jak tłok uderzał w dyszkę a po prawej dyszka po małej modyfikacji aby ominąć tłok i jednocześnie nie zawadzić o korbowód
Poza tym dalej poszło gładko:

Miałem małe obawy o luz na korbach wzdłuż osi wału ale gdy pojechałem z silnikiem na krasnobrodzką pomierzyli wszystko i stwierdzili że panewki są dobrze dobrane a silnik powinien dobrze hulać więc poleciałem już ze składaniem reszty:

Po jakimś czasie nadeszła pora aby silnik ożenić z budą czyli:



Silnik wszedł bez problemu i auto zagadało już po 2 dniach. Wszystko bez problemu poza małym ale. Sprzęgło w Leonie jest troszkę custom i składa się je inaczej niż typowe dlatego trzeba było przełożyć tarczkę. Ze 4 godzinki pracy i Leon już normalnie mógł być docierany.
Troszkę pośmigałem i w aucie zrobiła się mała lista pierdołek które mnie irytowały. Właściciel był chętny aby to dopracować więc wzięliśmy się za robotę.
Mocowania silnika zostały wzmocnione aby nie było słabych aluminiowych gwintów. Został podmieniony czujnik ciśnienia oleju bo świrował i dokompletowaliśmy braki części które powstały w poprzedniej firmie "tuningowej". Co ciekawe poprzednicy ucięli wtyczkę od ciśnienia czujnika oleju dlatego non stop waliło kontrolką ;/ Poprowadziłem kabelek razem z ori wtyczką + nowy czujnik i problem został opanowany.
Z racji iż leon ma potencjał na 500+ padła decyzja aby zastosować kevlarowy pasek rozrządu gates racing i mechaniczny rozrząd IE. Paski zamówiliśmy 2 szt też dla mojej TT i Gdy doszły wszystkie części można było poskładać nowy rozrządzik:

Może i kiepska fotka ale widać niebieski paseczek tylko niestety słabo jak wygląda mechaniczny napinacz IE razem z rolką.
Auto już dotarte i być może zjawi się na korekcie i hamowni. Zostało jeszcze troszkę kosmetyki pod maską ale to już pewnie sam właściciel się tym zajmie aby dopieścić auto