Cytat Zamieszczone przez burzus Zobacz posta
Niestety dopiero wróciłem z pracy, jest już trochę ciemno ale sprawdziłem ten wężyk na zdjęciu powyżej i jest wszystko okej. Co do pytania czy jest twardy po nocy to powiem tak że jak tylko wyłącze silnik to praktycznie nie da się nim zahamować:P jakbym zaparkował na wzniesieniu to cienko to widzę by zatrzymać staczające się auto hehe. Mam pytanie do PAHO czy ten zaworek zwrotny przy serwie da rade sprawdzić bez kanału ?? Dzwoniłem do gościa od którego kupiłem auto mówił ze wymieniał płyn hamulcowy niedawno, może coś mechanicy zepsuli albo źle odpowietrzyli układ ??
Powiem inaczej z kanału nie da się tego ogarnąć bo dostęp jest od góry, tylko trzeba zdemontować puchę filtra powietrza z tego co pamiętam, a ten zaworek jest zaraz obok serwa wsadzony w rurkę. Powinien puszczać tylko w jedną stronę, a dokładnie w stronę kolektora, w stronę serwa powinien blokować. Kup od razu wąż z oplotem 10mm i cybanty do niego bo jak wyciągniesz zatorek to rurka między nim a serwem będzie już nie do użycia (trzeba ją rozciąć nożykiem). Poza tym i tak wcześniej czy później pęknie, o ile już tego nie zrobiła..
Jakby źle odpowietrzyli to nie hamowało by non stop a nie tylko po nocy albo przy doładowaniu.