Heh , to w sumie dobry news bo ktoś ogarnięty w temacie przetestuje ten konkretny typ a nie takie gadanie że ktoś tam jeździ i jest zadowolony a nic nie wiadomo jaka moc , jak długo i jaka wiedza tego zadowolonego

ŁukaszS , prosiłeś mnie o opinie na PW ale skoro już tutaj się wypowiedziałeś to i ja tutaj się wypowiem .
To w sumie już nie te czasy że te chińskie turbiny rozpadały się po paru kilometrach ale też sporo brakuje im do trwałości Garrettów czy innych renomowanych turbin ...Więc nie można powiedzieć że jest to to samo tylko tańsze
Jak na razie rekordzista przejechał 40 tyś , średni żywot takich turbin jaki wynika z doświadczeń ludzi w USA to 6- miesięcy do roku . Im wyższe doładowanie tym jakoś szybciej się wysypują . Oczywiście jest to uogólnienie dot chińszczyzny bo ni jak przecież nie można zdeterminować którą jaka fabryka robiła LOL
Masz rację że tania i można wymienić jak zejdzie ale taka wymiana kosztuje , robocizna , części , transport a często awarie przytrafiają się w najmniej sprzyjającym czasie i miejscu więc jeszcze nerwy ...
Jak kupisz i zainstalujesz drugą to już się zbliżysz kwotowo do Garretta

Ale zapomnijmy nawet o sprawach jakości i niezawodności ..
Ogólnie uważam że nie jest to najlepszy wybór dla 1.8T . Oryginalny GT3076 już należy do nie najszybciej wstających turbin a ma łożyska kulkowe .
Tutaj masz te same wymiary wirników i muszli ale łożyska ślizgowe i ciężkie odlewane wirniki wiec lag jeszcze większy i kolejny fakt świadczący o tym że nie jest to to samo .
Efekt może być taki że wstanie to jak GT35 a mocy wyjdzie tyle co na GT28RS / GT2871 .
Dodatkowo aby uzyskać moc typu 500 to trzeba już trochę większe doładowanie a turbiny na łożyskach ślizgowych nie można tak zakręcić jak na kulkowych . Do ilu można zakręcić to nie mam pojęcia i pewnie nikt nie ma bo mapy do tych turbin nie istnieją ..
Oczywiście nie wyklucza to możliwości że będziesz zadowolony z mocy bo skok będzie spory w porównaniu do seryjnej a i z lagiem typu GT35 ludzie jeżdżą i nie narzekają

Ja jednak zawsze byłem i będę zwolennikiem robienia raz a dobrze .

Tak czy inaczej też jestem ciekawy co z tego wyjdzie więc życzę powodzenia i będę obserwował projekt .










Pozdrawiam