Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
Generalnie nie obraz sie ale to radio Alpine najwyzszych lotów nie jest ze to tak delikatnie ujme, raczej roznica po zmianie bedzie w brzemieniu niewielka. Zmieni sie na pewno profil brzemienia ale uprzedzam nie oczekuj wodotrysków...
Jesli chcesz poprawic jakość , zacznij od wytłumienia drzwi,moze byc nawet mata dekarska, ewentuallnie STP,GMS.

Poszukaj radia jak juz sie uparles na alpine to tylko seria CDA, nie CDE - np tanie dobre 9833/r, z procesorem dzwieku, czasowkami, 3 parami rca(w przyszlosci jak bys chcial jakis piec co bardoz bede polecal), rowniez zwrotnica aktywna pozwala z pozwala z poziomu radia pociąć cale pasmo na poszczegolne glosniki...

roznica w przetwornikach bose i standard jakas jest natomiast brzmieniowo minimalna. Ni wiem jaka jest roznicach w piecach bo ich nie widzialem, pewnie dodali pare watów wiecej i tyle. na pewno ni jest to roznica godna doplaty pare ty euro w salonie gdy kupujemy nowe auto...

Glosniki kup sobie jakies 16,5cm woofery, np z zestawu DLS R6A albo kultowe juz Hertze HSK.

No i tweeter by wypadalo zmienic bo ten oryginalny w mk1 drze jape masakrycznie i do niczego sie nie nadaje, gra dopiero od 7-8khz a woofer gra max do 3-4 ,pomiedzy nie ma nic dlatego srednicy w ogole w TTkach nie ma, tak samo jak w passatach , a4kach itp.
do 100zl zamienisz tweeter plug n play a zmiane uslyszysz kolosalną od razu. np tweeter z zestawu helix p1 ew. p236. Na koniec najlepiej to aktywką z radia ogarnac co oferuje wspomniana wyzej jednoska alpine 9833.

to by bylo tyle w kwestii podstawy, jak bys pozmienia przetworniki, wtedy wyapadaloby to zasilic wszystko odrębnym piecem*jakas stara dobra 4 channelka 4x50/40hm spokojnie ci wystarczy.

Glosniki z tylu najlepiej wywal i sprzedaj albo odlącz...

Wow, pełna profeska! Powiem szczerze, że aż tak wyczerpującej odpowiedzi się nie spodziewałem, dlatego też po dwakroć dzięki za rady. Zestaw grający był w zestawie z samochodem, toteż obrażać się nie mam za co Póki co spróbuję zainstalować to, co już zamówiłem, zobaczę jak będzie grać, i jeżeli moje nie-audiofilskie uszy uznają, że to za mało, na pewno wrócę do Twojej wypowiedzi.

Dzięki serdeczne wszystkim, którzy się wypowiedzieli - Wasze rady są nieocenione. Wątek uważam tym samym za zamknięty - chyba, że będą problemy ze złączkami, ale wtedy na pewno dam znać.