Pokaż wyniki od 1 do 15 z 108

Wątek: Qbas's TT

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #13
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    LEDy były opisywane już wielokrotnie, ale krótki podsumowanie jak to u mnie wyglądało.

    Kupiłem pełne lampy, zamontowałem (3 śruby się odkręca / luzuje, wysuwa), VCDS-em zmienia się w ustawieniach w sekcji oświetlenie na odpowiadającym dziennym opcji na DRL LED (z listy rozwijanej). I to wszystko. Zaczyna działać wszystko dobrze, ledy świecą mocnej na trybie jazdy dziennej, ściemnieją się jak się załączy xenony lub postojowe. Jak się wymienia całe lampy z osprzętem to koniec roboty, można kupić bez osprzętu i przełożyć, ale pytanie czy zawsze będzie działało. Można ew. skorygować moc świecenia led'ów, ale ja już nie ruszałem tego, choć świecą odrobinę słabiej niż nowe TTki.
    Na pewno wymieniamy tylko lampy nieskrętne na nieskrętne, lub skrętne na skrętne. Zamiana nieskrętnych na skrętne wymaga instalacji dodatkowego hardware'u (sterownika).
    *) generalnie powinno działać bez problemu aczkolwiek pojawiały się na forum informacje o problemach w zal. od wersji BOARDNETZ'a, ale u mnie było bezproblemowo podobnie jak u Mari'ego i Jaaqob'a, więc może to o coś więcej chodzi np. montaż skrętnych lub przeróbka lamp.

    Lampy na Allegro pełne wystawiali nawet za 3,5k. Mnie to kosztowało 2k. Pojedyncze pełne raczej min. 900pln kosztowały jak się orientowałem. Kupiłem u gości co sprzedaje xenowy pod Wawą (Ursus), tel. 603 123 426. Warto sprawdzić stan lamp, czy są wszystkie uchwyty, czy są szczelne i czy powłoka UV nie jest spolerowana / były jakoś regenerowane itd. Stąd szukałem lamp w okolicach Wawy by podjechać i zobaczyć. Z wysyłką jak coś przyjdzie wadliwego to kłopot z odsyłaniem itd. a często są to lampy z powypadkowych aut i bywają "sponiewierane". Lepiej też kupić komplet niż 2 oddzielnie bo LEDy mogą mięć lekko inny odcień świecenia.
    Trzeba też sprawdzić numery lamp. Sprawdzić czy są europejskie i nieskrętne/skrętne.

    Nieskrętne europejskie mają numery:
    8J0 941 003 AJ lewa
    8J0 941 004 AJ prawa

    W razie większej ilości pytań piszcie na PW.

    Ps. Zacisków nie maluję - brak czasu, a raczej jeżeli nawet to na odcień ciemnoszary więc wizualnie niewiele to zmieni, a roboty przy tym sporo.

    Ps2. Dzięki za miłe słowa, w planach sporo jeszcze mod'ów czeka, ale niestety muszą na razie czekać...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    Modzik to może nie jest, ale znacząca poprawka. Stara, zniszczona klapka została wymieniona na nową (BIG THX to Paweł) i nareszcie wygląda to tak jak powinno.
    Ps. Stara może pójdzie do malowania i wróci ale już w innym kolorze
    Ostatnio edytowane przez qbas ; 14-08-2013 o 13:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •