Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
to wyjmuj go i zobacz co siedzi w środku czy nie ma jakiś upaleń na połączeniach z pcb. Na stole możesz podłączyć go pod kabelek vag-com po k-diganostic i będziesz sterował jego pracą np. output test plus pomiar wysterowania pompki.
ok to go wyjme i zobaczymy - z podlaczeniem pod Vaga to nie mam pojecia jak to ogarnac - mozesz przyblizyc lopatologicznie ?


Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
Tak do kostek uzyj spreyu do stykow,bo nie wiem jakim olejem fabrycznie te kostki zalewali.W sterowniku jak pamiętam jest problem z jedna sruba.
wlasnie takiego sprayu uzylem, ale mysle czy nie zalac przed zalozeniem. Sterownik bez problemu, dwie sruby odkrecone - ta gorna wcale nie taka straszna.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Wyjalem sterownik, na stol i rokrecilem, wyglada ok ale przy rozkrecaniu caly olej wyplynal i musze zalac swiezym, jaki tam sie wlewa? ten sam co w haldexie?

Teraz czas na wielkie czyszczenie.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

No i tak to wyglada na fotkach:

po rozebraniu i spuszczeniu oleju



ostatnio robie doctorat z silniczkow to ten tez rozebralem i czyszcze


po czyszczeniu wstepnym


tutaj mnie zaskoczylo - plytka ladnie zatopiona "galaretka" - nie naruszone od oleju, delikatnie wyczyscilem papierkiem - zbierajac tylko kropelki oleju zeby nie naruszyc "galaretki"


trumienke tez otworzylem z ciekawosci co znajde w srodku, ale byl tylko olej - wygalda ze to jakis czujnik...moze temp?


no i wyjscie kabli - tutaj jest maly kondensator - ale nie wyglada zeby byl uszkodzony (oczywiscie mowie z zewnatrz)


te kable to mam zamiar wyjac z peszelu/peszela i przeczyscic rowniez.

teraz mam zamiar wszystkie czesci - oprocz tej z plytka zatopiona, wykapac w benzynie extrakcyjnej zeby dobrze wyplukac stary olej - nie powinno nic sie stac prawda?

marini prosilbym jakbys mi skrobnal jak podlaczyc go po zlozeniu do VAGa na stole celem sprawdzenia czy wszystko gra.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

ok mam, plus do plusa, minus do ground i kline (7) do pinu 5 we wtyczce z modulu.
http://www.obdtester.com/obd2_connector