jeżeli dv jest odpowiednio czysta i przesmarowywana co jakiś czas ( ja swoją na 3 lata używania czyściłem zaledwie raz lub 2 razy) to jej nic nie będzie. Jeżeli ktoś ma to wszystko gdzieś i zawór się zaciera to nawet i "metalowa" zacznie być nieszczelna. Skoro mówisz że statystyki są takie że ktoś gdzieś ma nieszczelne ( na 99% z winy użytkowania albo jakiś no name z allegro) to statystyki na seryjnym dv są takie że 1/3 aut które do mnie przyjeżdża ma rozwalone seryjne dv :P Najczęściej puszczają ciśnienie tym małym króćcem( jedna zielona TT stoi mi pod domem i ma surge czyli kolejny przykład padniętej SERYJNEJ DV ). Jedynie nie jestem przekonany co do hybrydy propera ale to pewnie dlatego ,że miałem doczynienia z jednym z pierwszych sztuk i czasem teflonowy tłoczek potrafił się zaciąć. Myślę ,że ten problem już został opanowany gdyż hybryda działa tak samo jak zwykła dv z tym ze ma dodatkowe ujście :P
Dla mnie seryjna dv to troszkę "kibel" i jak ktoś twierdzi ,że jest lepsza to znaczy ,że próbuje na siłę uwsteczniać to forum. Jeszcze trochę i przeczytam ,że k03s jest lepsze od gt30 bo szybciej wstaje i auto jest zrywniejsze....