Cytat Zamieszczone przez asthor Zobacz posta
O ile stopni przyspieszasz zaplon dla jazdy na lpg? Kiedys programem Uni settings przyspieszylem o 5st. Na Pb95 w goracy /32C/dzien nie byl to najlepszy pomysl - spalanie stukowe bylo slychac w kabinie. Mam podtlenek lpg, lecz "rodzinne" auto niejako wymusza mozliwosc podrozowania na kazdym paliwie i musialem to odpuscic... Podejzewam ze mogla to byc tez wina wyryranego napinacza i lancucha, pewnych nieszczelnosci i innych niesprawnosci ktore mnie wtedy dreczyly.
Tak dokladnie okolo 7-4stopnie, ja w tych temp odpalam rano z gazu wiec problem pracy na pb mnie nie dotyczy, zreszta leje 98 i nie ma problemu ze stukiem.
U Ciebie zapewne stuki potegowane są przez jakies inne usterki, ale to nie jest miejsce na takie dywagacje, proponuje zalozyc temat w dziale diagnostyka vag.

zapłon to jedno z co z drugim czyli z równaniem Clapeyrona. Czyli W danej objętości przy danym ciśnieniu powietrze będzie dużo rzadsze mając mniej tlenu z racji iż jego temperatura jest dużo większa . Przykładowo gdy w dolocie mamy 83 stopnie to jest aż ponad 12% mniej tlenu niż byśmy zbili tą temperaturę np do 40 co nie jest jakimś wielkim osiągnięciem, bo nawet chińczyki to potrafią . Wzrost ilości gazu o 12% to jest mega wyczyn który by się przełożył na duży wzrost mocy. Skoro już teraz na Smic macie takie super moce to po założeniu dobrego coolera zapewne zbliżycie się do 300km na k03s
No nic więc czekam na rekordy
Super dobrych coolerów tu nie będzie raczej, co najwyzej cooler z ryżu. 300ps na k03s to będę atakowal tylko trzeba zmienić pare gratów , ale to temat na przyszłość ,teraz zejdzmy na ziemie
Tutaj ile wyjdzie to nawet najstarsi górale nie wiedzą, bo nikt jeszcze tego nie próbował na takim setupie tj 3'DP + wydech SERYJNY S3 od katów , jak wiadomo z mega restrykcyjna puchą końcową, ktora nie pozwoli na bicie niewiadomo jakich rekordów i tego się nie przeskoczy, a głośnego wydechu nie mogę mieć poki co, bo to nie zabawka tylko auto na codzień które klepie zdrowe km. Jedyne co moge zapewnić że setup bedzie dopieszczony, bo calosc jest tak dobra jak jej najsłabsze ognio , ale to jeszcze potrwa bo są jeszcze inne priorytety w życiu niż auta. pozdr