Pokaż wyniki od 1 do 15 z 45

Wątek: Mańka mi chcieli ukraść ;-/

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #29
    Awatar wi_
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łąka pośród pól :-) /SPS
    Pojemność
    brak
    KM
    750
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    330
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Zapytaj czy bezgotówkowo możesz dokonać serwisu i czy koszt w przypadku takiej formy płatności nie będzie po części obciążać Ciebie. Przeczytaj dokładnie umowę gdyż jeżeli ubezpieczyciel nie zapłaci całości, będziesz zobowiązana zapłacić różnicę, podpisując dokoment czytaj dokładnie punkty bo często prawnie zabezpieczają się serwisy przed takimi rzeczami
    Liczę się z dopłatami, bo pan mi właśnie o tym przez telefon mówił. Pani sprzedająca ubezpieczenie albo zapomniała, albo byłam w takim amoku po kupnie Mańka, że zupełnie tego nie słyszałam. ;-/

    Ergo mówi, że szkody rozlicza (czyli tak jak wszędzie) na dwa sposoby:
    - kosztorysowo, na podstawie własnej wyceny, która - jak mówił pan rzeczoznawca - będzie pewnie niższa niż wyliczenie serwisu, bo obejmuje rocznik samochodu itd.,
    - serwisowo, na podstawie przedłożonych rachunków, po ich akceptacji.
    Maniek załapuje się tylko na pierwszy wariant. Pan mówił, że to jest norma w przypadku "starszych aut" (cios w serce). Mówił, że nie tylko Ergo, ale większość ubezpieczalni stosuje taką praktykę w przypadku samochodów starszych niż 10-12 lat. Faktycznie tak macie?

    Cytat Zamieszczone przez Tomek69N Zobacz posta
    Z AC takim czy mini jest lekki problem z autami powyżej np. 10 lat.
    A to też fakt.
    W naszym przypadku dodatkowym minusem był fakt, że Sławek (bo to na niego Maniek jest zarejestrowany) nie miał do tej pory AC - sam od dobrych kilku lat użytkuje tylko i wyłącznie auto firmowe, a na mojego poprzedniego Mańka AC nie kupowaliśmy. Praktycznie tylko Ergo i chyba PZU się zgodziły.

    Cytat Zamieszczone przez doktorsr Zobacz posta
    dokladnie MK1 juz jest za stare na AC , chyba ze ktos cos pokombinuje po znajomosci ;]
    Maniek (r. 2000) bez znajomości się załapał w tych dwóch powyższych firmach. Ale taniej nas wyszło wykupienie AC w pakiecie z ubezpieczeniem mieszkania, niż samego AC.
    Ostatnio edytowane przez wi_ ; 27-06-2013 o 14:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •