Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
ja bym chętnie podyskutował jak go najlepiej umyć. Sam odkurzacz nie przynosi ciekawych efektów. Brałem Zmywaczem i coś się poprawiło ale nadal nie jest taki ładny jak był kiedyś
Amsoil nie zaleca stosowania żadnych płynnych środków czyszczących .

Rekomendowany sposób to przedmuchanie filtra sprężonym powietrzem od strony czystej pod kątem 45* do płaszczyzny filtrującej z odległości ok 10 cm i ciśnieniem 20PSI
Najlepiej używać taką końcówkę


Drugi rekomendowany sposób to podciśnienie od strony brudnej czyli odkurzacz i odpowiednia wąska na końcu ssawka .

Ja czyszcząc swój najpierw '' dmucham '' a potem odkurzam

Nie mniej jednak jeśli chodzi o efekt wizualny to niestety filtra nie da się doczyścić aby wyglądał tak jak nowy .
Ani odkurzanie ani przedmuchiwanie nie przywróci już tego jasno niebieskiego koloru i filtr zostanie lekko przyciemniony .
W zasadzie jest to co widać to jest ten najmniejszy kurz który osadza się na samych włóknach i nie psuje to przepływu ani filtrowania .
Po prostu ten typ tak ma i nic nie można na to poradzić
Można ewentualnie dokupić '' skarpetę '' czyli tzw przed filtr , ma on dość duże otwory tak więc nie popsuje za bardzo przepływu a nie brudzi się , nie widać po nim i łatwo się czyści . Chyba kupię to dla siebie i przetestuje czy będzie jakakolwiek różnica na przepływie ( oczywiście jak już zakończę budowę auta ) .









Pozdrawiam