WTF Panowie , robicie mi burdel w temacie !

Reasumując i kończąc OT


Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
Ja wstrzymałem się z zamówieniem, bo w CompSporcie mi powiezieli, że do 320KM stosują fabryczne filtry.
Słyszałem nie raz i w sumie osobiście nie widzę przeciwwskazań aby używać seryjną puchę nawet i w setupach bliskich 400 HP . Ba , kity APR stage 3+ też używały seryjną puszkę .
Nic z tego nie zmienia jednak faktu że mniejsza restrykcja ''na wlocie'' jest pomocna i przydatna .
Idę o zakład że po wgraniu gotowca jakie CS ma dla tych silników w aucie wyposażonym w dobry stożek wyjdzie więcej koników



Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
Mówimy o przyrostach, a nie o, tu cytuje (gejowskich koniach)
Koń to koń Jest albo go nie ma i osobiście nie gardzę żadnym zwłaszcza jak jest łatwy do złapania .
Inna sprawa jeśli np komuś hamownia zawyża o 20 koni ale jeśli pomiar był robiony na tej samej hamowni przed i po to przyrost jest realny i miarodajny ..


Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
w CS kiedyś Pat mi powiedział ,że hamował swojego golfa 2.8t z mocą 480km. Po czym wyjął całkowicie puszkę i wynik wyszedł taki sam:P Dlatego sądzę iż w seryjnym aucie nie spodziewałbym się praktycznie niczego poza gwizdaniem i sapaniem. TIP to już co innego ale sam stożek to takie "gejowskie konie" których tak na prawdę niema .
Słyszałem o tym i nawet w tym temacie już wspominałeś . Tyle że przepływ przez prostą rurę będzie gorszy niż przez taką samą rurę ale zakończoną ''trąbką'' poprawiającą przepływ nawet jeśli w grę wchodzi restrykcja w postaci papierowego filtra . Proponowałbym nie powoływać się więcej na ten przykład bo dobrej prasy mu tym nie robisz




Na zakończenie jeszcze raz proszę aby w tym temacie poruszać kwestie dotyczące specyficznie tych filtrów .
W zasadzie jest już na forum temat gdzie ogólnie poruszany był temat stożków więc można tam dyskutować do woli












Pozdrawiam