Pierw powiem co do całości posta. Cieszę się że mogłeś mi opisać swoje doświadczenia związane z tym typem samochodu. Nie miałem niestety okazji przejechać się kombi z "parą" pod maską, fakt lubie też niepozorność a kombi dobrze się maskuje w tej kwestii i mały znaczek i powiększone nadkola mogą być sygnałem do tego, że warto bliżej się przyjrzeć temu, aczkolwiek duży nacisk zawsze kładłem na estetykę auta a kombi nigdy nie było w moim stylu, bo jakby nie było pod maską sedana masz tyle samo przestrzeni na "pakowanie", fakt kombiacz świetnie się sprowadza jak z rodziną chcesz pojechać na dłuższą podróż zabierając rowery, full ciuchów, grill i inne niezbędniki umilania czasu, ale póki co ja się do tego nie przekonam - na razie w takiej fazie wiekowej chyba jestem, że nie muszę łączyć przestrzenności z mocą bo nie mam pełnej rodziny. Tak czy siak jeszcze raz dzięki, będę miał na względzie twoje zdanie.

A teraz wracając do pewnej rzeczy.


Cytat Zamieszczone przez deSigner
Bo nie sztuką jest udowodnić innym że ma się szybkie auto jeżdżąc dajmy na to 911 czy Imprezą STI - tu sprawa jest jasna na pierwszy rzut oka.

Aj tam subaru impreza STI ma charakter racing ale brakuje jej elegancji. Fakt niebieska fabryczna kolorystyka ze złotymi ALU to znak markowy japońca, który jest rozpoznawalny na drodze, ale jednak nawet osiągi nie są az tak satysfakcjonujące jak w przypadku jego najgroźniejszego wroga Lancerka . A wersje uturbione mają 240-320 ps w dodatku gablota trochę waży, ja bym nie porównywał/przyrównywał do 911 :P