Tylko Artur, ja nie kupiłem Boscha tylko zamiennik. Z tym że latała w mocowaniu to troszkę przesadziłem. Poprostu nie wchodziła tak ciasno i szczelnie jak oryginał, więc podmieniłem wkłady w puszkach żeby nie łapał lewego powietrza. Napewno jest to dobry przepływomierz (zamiennik do Boscha). Numer: 280 218 034 i zgadza się z oryginałem. Mimo to uważam, że powodem wszystkich moich problemów jest właśnie ten zamiennik przepływomierza.
Główne problemy to: nierówne obroty po odpaleniu silnika, lekkie aczkolwiek wyczuwalne szarpanie w czasie jazdy jednostajnej, czasem auto śmiga a czasem tylko silnik wchodzi na obroty, ale mocy nie ma... Wszystko to wskazuje na przepływkę.
Najgorsze to w tym wszystkim jest spalanie. Przy pełnym przyspieszeniu na drugim biegu komputer pokazuje średnie spalanie 52l/100km. Oglądałem filmiki z YouTube-a i tam wersje 225KM przy pełnym przyspieszeniu spalały dokładnie 40l/100km.
Dlatego chcę przeczyściś stary oryginalny przepływomierz i sprawdzić jak auto będzie się zachowywało (przede wszystkim spalanie)...

Pozdrawiam