Pokaż wyniki od 1 do 15 z 62

Wątek: Polowanie na Mk2 zakończone sukcesem :)

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Kolejna aktualizacja:

    Plany z kategorii „doprowadzenie auta do pełnego blasku i gadżety” - aktualizacja statusu

    • nabicie klimatyzacji, ozonowanie itp.
    • dorobienie drugiego kluczyka - życie z jednym to jednak trochę loteria
    • przegląd zawieszenia - osobiście niczego niepokojącego nie słyszę ani nie czuję na kierownicy, ale w ASO na sprawdzeniu przed zakupem twierdzili, że drążki z tyłu powoli kwalifikują się do wymiany
    • porządne mycie i wosk (zapewne najpierw zakupy chemiczne) + odrdzewienie "piast" kół, zwłaszcza z tyłu (detal, ale mnie irytuje)
    • ogarnięcie możliwości Kenwooda: zestawienie ze wszystkimi telefonami, streaming audio (a'la DLNA), aktualizacja softu samej stacji, softu nawigacyjnego garmina oraz map/poi/radarów
    • vag-com: dorwać panujący kabel i program + zrobić zrzuty ustawień/logów (żeby mieć na przyszłość screen stanu fabrycznego)
    • odblokowanie pełnego FIS (bo chyba go nie ma, albo ja nie potrafię go obsługiwać) oraz zmiana języka (w tej chwili gada po francusku); tu generalnie będę musiał się doszkolić i zgłębić temat
    • montaż kamery (jest kilka gotowców kenwooda pasujących do stacji) i/lub czujników parkowania
    • uzupełnienie zawartości bagażnika - przede wszystkim lewarek o fabrycznych kształtach/rozmiarach pasujący do wkładki
    • siatka trzymajaca pakunki w bagażniku
    • odświeżenie letnich felg, mają trochę rys, podejrzewam krawężnik
    • nakładki na pedały, bo jakoś te czarne nie komponują się z srebrno-grafitowym plastikiem/alu wokół skrzyni biegów, nawiewów itp.
    • końcówki wydechu: czyszczenie/nakładki/wymiana
    • oświetlenie schowka
    • inne zabawy z oświetleniem (LED), delikatny ambient lighting w kabinie itp.
    • osprzęt audio - chyba czeka mnie jakiś upgrade głośników

    W drugiej kolejności:
    • wydech + program: prawdopodobnie ma wiosnę przyszłego roku, gdy już przyzwyczaimy się do obecnych osiągów auta i zacznie brakować mocy
    • dopracowanie efektów dźwiękowych (też muszę się tu najpierw porządnie doszkolić)


    Legenda:
    - [czarny] - czeka
    - [niebieski] - w trakcie
    - [zielony] - załatwione
    - [pomarańczowy] - nowe


    Co się zmieniło:
    1. Kluczyk - jakoś nie dawało mi to spokoju, że mam tylko jeden. Po porównaniu cen dodatkowy egzemplarz zamówiony w ASO. Sam kluczyk 490zł, kodowanie kompletu obecnych (1 stary + 1 nowy) 160zł. Drogo, ale magicy poza ASO też sobie zazwyczaj ok. 450-500zł za nowy scyzoryk z kodowaniem życzyli - różnica % na tyle niewielka, że nie miałem ochoty ryzykować udostępniania auta specom "w bramie". Śpię spokojniej .

    2. Klimatyzacja już stękała, więc pierwszy przegląd + uzupełnienie + ozonowanie + filtr kabinowy też za jednym zamachem poszły w ASO. Zwłaszcza, że akurat podobno "promocja" była , choć muszę przyznać, że chodzi teraz elegancko.

    3. Jak już byłem w ASO, to przy okazji poprosiłem o załatwienie "pierdół" - w szczególności wymianę żaróweczki w schowku. A tu psikus - okazuje się, że coś tam jest w schowku fizycznie uszkodzone ("czujnik zamknięcia schowka"? - swoją drogą, po cholerę komu taki czujnik?) i dlatego żarówka nie świeci. Jedyny znany ASO sposób naprawy to... wymiana całego schowka . Dlatego pojawia się na liście "to do", pewnie przy okazji innych zabaw z oświetlenie dodatkowe podłączenie na pasek LED się wyprowadzi.

    4. O ile kenwood generalnie sprawuje się bardzo ok (w codziennym użytkowaniu + update softu stacji + update softu garmin), to robi fochy przy próbie aktualizacji map. Choć śmiem twierdzić, że generalnie z wszelkimi urządzeniami elektronicznymi dogaduję się dość sprawnie, to ten uparcie nie chce dać się w poprawny sposób obrobić. W tej chwili podejrzewam fabryczną multi-przejściówkę na USP/iPoda/podobne, chyba jest jednokierunkowa ("nieskrossowana", choć przy kablu innym niż sieciowy tego nie widziałem, ale kto ich tam wie - w instrukcji instalacyjnej twierdzą, że do tego gniazda w ogóle niczego nie powinno się nigdy podłączać ). Pamięci masowe z muzyką/filmami grzecznie przyjmuje, ale już laptop samej stacji nie widzi po podłączeniu (tu potrzebny jest transfer dwukierunkowy). Albo mam do dupy kabel USB (swoja drogą, spróbujcie kupić w stacjonarnym sklepie kabel USB A-A 2x męski ), albo to ta przejściówka - muszę wreszcie wyciągnąć stację z deski rozdzielczej i podłączyć z tyłu sprawdzony, "zwykły" kabel miniUSB od aparatu.

    5. FIS - coś tam poczytałem/pooglądałem i chyba pod tym względem pierwszy właściciel przyoszczędził, bo fabryczna dźwignia od wycieraczek nie ma nawet przycisków do obsługi komputera. Trzeba by pewnie najpierw wymienić dźwignię + później odblokowywać. Zastanawiam się, czy warto. Bez informacji o średnim spalaniu i zasięgu mogę żyć (od pierwszego jest motostat, od drugiego zdrowy rozsądek), a resztę załatwię pewnie VAGiem. Ale mimo wszytko irytuje trochę, że nie jestem w stanie czegoś laptopem załatwić... :/. W ogóle trochę dziwne jest bieżące ustawienie języka - niektóre komunikaty po angielsku (passenger airbag on), a niektóre po francusku (początkowy, czujnik ciśnienia itp.)

    6. Pora wziąć się konkretniej za kamerę/czujniki parkowania. Możecie polecić jakiegoś sprawdzonego magika od tego i generalnie car audio w Warszawie? (ze standardowych głośników też średnio zadowolony jestem, może pójdą na warsztat przy okazji)


    A na koniec tak z innej beczki - po pierwszych dłuższych trasach przez ostatnie weekendy jestem zaskoczony, jak bardzo inni kierowcy czują się sprowokowani TTką do wyścigów. Czy to na trasie, czy to w mieście spod świateł, co jakiś czas ktoś wisi na ogonie i "kopiuje" każde wyprzedzanie albo ustawia się obok na światłach i strzela sprzęgłem swoimi Civiciem 1.8...


    ===========================================
    => EDIT: hubi_pl, a to jak najbardziej ma sens, dzięki za podpowiedź; jakoś z góry ubzdurałem sobie, że to kolejna czujka z serii "przepaliła Ci się żaróweczka"
    Ostatnio edytowane przez lordfury ; 13-05-2013 o 08:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •