Ale szyby automatycznie sie opuszczaja i podnosza, ponadto szyby tez zatrzymuja sie i odbijaja przy natrafieniu na przeszkode.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

cd...

no więc dzisiaj postanowiłem znaleźć przyczynę zgrzytów jak podnoszę szybę.

Winowajca odnaleziony!

Biały plastikowy element - tu pokazany jak powinien wyglądać w całości i strzałka gdzie się znajduje jak jest złożony mechanizm:
Nazwa:  2013-05-02 12.40.38.jpg
Wyświetleń: 426
Rozmiar:  31.6 KB
niestety u mnie dwa z 4 zębów się połamały:
Nazwa:  2013-05-02 12.41.09.jpg
Wyświetleń: 420
Rozmiar:  33.3 KB
połamana część:
Nazwa:  2013-05-02 12.42.40.jpg
Wyświetleń: 421
Rozmiar:  45.5 KB
próbowałem skleić - super glue dało radę z plastikiem równie dobrze jak i z moimi palcami. Natomiast stwierdziłem że to nie może działać, ten plastik po sklejeniu nie wytrzyma naprężeń raczej, więc skręciłem bez niego...

finał jest taki że nie ma zgrzytów - zgrzytały te połamane części.

Natomiast dalej jest problem z opuszczaniem się szyby po otwarciu drzwi, ponieważ opuszcza się tyci tyci
Nazwa:  2013-05-02 17.11.06.jpg
Wyświetleń: 422
Rozmiar:  42.2 KB
jak przy otwartych drzwiach opuszczę szybę i ją podniosę (działa automatycznie), to nie dojdzie do końca - ładnie zatrzymuje się tam gdzie powinna, a po zamknięciu drzwi domyka się. Ale znowu jak otworzę drzwi to tylko troszkę, naprawdę troszkę się otwiera, silnik pracuje więc zaprogramowany jest - przedstawia to filmik.


w drzwiach kierowcy jak podnoszę i opuszczam szyby to te sprężyny praktycznie nie drgną, a tutaj widać jak pracują. Nie wiem czy powinny...nie mam 3 drzwi....tzn teoretycznie mam ale tam się szyba nie otwiera

jak ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny!

pzdr
hubi