Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Wątek: Pomoc w diagnozie - ubytki płynu, brak wycieków

  1. #16
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Olo sprawdzałeś szczelność korka w zbiorniczku? może być że uszczelka puszcza i paruje pod ciśnieniem.
    Trzeba było od razu posłuchać fajnie że jest po problemie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #17
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Ano trzeba było, rzeczywiście czasem człowiek nie wierzy w takie proste rozwiązania i dopatruje się nie wiadomo czego

    Nie ukrywam, że zmyliło mnie to, że korek był już wymieniany.

    Tak, czy inaczej dzięki za pomoc

  3. #18
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    No i temat powrócił, dalej ubywa, chociaż znacząco mniej. Dodatkowo zaobserwowałem pęcherzyki powietrza (gazu ?) w wężyku powrotnym do zbiorniczka wyrównawczego (na górze), wydaje mi się, że strumień powinien być stały ?

    Prośba o jakiekolwiek sugestie.

  4. #19
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moim zdaniem na rozgrzanym do temp roboczej silniku małe pęcherzyki będą . Ciecz paruje i widać pęcherze zwłaszcza jak jest otwarty korek i w związku z tym jest ciśnienie atmosferyczne .

    Nie wiem co już posprawdzałeś ale trzeba przepatrzyć wszystko w poszukiwaniu śladów skrystalizowanego płynu
    - węże dochodzące do wtórnej pompy wody która jest przy chłodnicy od stronie pasażera jak i samą pompę .
    - Plastik przykręcony do bloku w którym mocowany jest czujnik temperatury , węże do niego dochodzące jak i zam czujnik i o-ring
    - wszystkie węże dochodzące do chłodnicy i dodatkowo kranik spustowy na dole chłodnicy po stronie kierowcy + czujnik temperatury w chłodnicy .
    - Pompa wody przy rozrządzie , sprawdzić wzrokowo czy nie widać śladów wycieku
    - linie wodne turbiny zwłaszcza przy mocowaniu na turbinie .
    - być może metalowa twarda linia pod kolektorem i jej łączenie z blokiem
    -na koniec można by jeszcze spuścić płyn i przetestować szczelność chłodnicy pod małym ciśnieniem ( kilka PSI )

    Dobrze jak by się zrobiło ciepło abyś miał pewność czy faktycznie dymi na biało jak wspomniałeś w pierwszym poście .
    Wszystko do sprawdzenia powyżej jest znacznie prostsze niż ściąganie głowicy .


    Ile dokładnie ubywa ?







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #20
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Uszczelka pod głowicą do wymiany (w optymistycznej wersji), bo wzrost ciśnienia w zimnym układzie chłodzenia może być też skutkiem pęknięć.
    Podjedz do jakiegoś mechanika niech sprawdzi czy do płynu nie przedostają się spaliny, jest do tego specjalny miernik dwutlenku węgla.
    Ostatnio edytowane przez WW ; 22-03-2013 o 12:54

  6. #21
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Ubywa mniej więcej szklanka na 100km

    wtórna pompa oglądnięta, króciec wymieniony, wszystkie węże sprawdzone 10 razy, w rozrządzie sucho, przy turbinie też śladów po płynie brak, nie sprawdzona tylko linia zasilająca, bo się nie da
    kurczę, kompletnie nic, w kanale siedziałem już ze 4 razy

    Co do tego dymienia, to wczoraj jechałem dłuższy czas drugim autem z tyłu i praktycznie jest to widoczne tylko na postoju, sprawdzaliśmy lusterkiem i na 100% jest to czysta para wodna.

    Zauważylem jeszcze 2 rzeczy o któych nie wspomniałem, a mogą być ważne:

    1 wyraźnie białe ślady na łączeniu kolektor wydechowy - turbo i turbo - DP
    2 co ciekawe, na rozgrzanym silniku i otwartym korku zdecydowanie więcej pary leci ze zbiorniczka przy schodzeniu silnika z obrotów, tak jakby robiło się większe ciśnienie w układzie chłodzenia, przy największym podciśnieniu w koletorze ssącym.

    Aha i dopytałem o tą wymianę upg, nowa uszczelka, nowe śruby, głowica podobno nie była planowana, ale ją pomierzyli i max odchyłka była 0.05mm.

    Testera u nas na wsi nikt nie ma, ale też zaczynam mysleć o jakimś pęknięciu, albo ta wymiana była jakaś nie taka.

    Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez olo ; 22-03-2013 o 13:38

  7. #22
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No nie dobrze , szklanka na 100 km to za dużo jak na mały wyciek wydobywający się ''cichaczem'' i nie zostawiający żadnych śladów poza krystalizacją .

    Może faktycznie coś było spaprane przy ponownym montażu głowicy ...










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez WW Zobacz posta
    Uszczelka pod głowicą do wymiany (w optymistycznej wersji), bo wzrost ciśnienia w zimnym układzie chłodzenia może być też skutkiem pęknięć.
    Podjedz do jakiegoś mechanika niech sprawdzi czy do płynu nie przedostają się spaliny, jest do tego specjalny miernik dwutlenku węgla.
    Też podzielam zdanie kolegi, mogły pojawić się mikropęknięcia i płyn dopala się w wydechu, możesz tego nie zauważać, u mnie było tak że czasem sobie pociągnął a potem spokój kilka dni i spaliny czyste.
    Raczej głowa do zwalenia.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Dodam że u kolegi Kwariar też uszczelka poszła, nie pisaliśmy o tym oficjalnie ale na 98% też była przyczyną okopcenia wszystkich 4 kanałów wydechowych ( białe).
    Zmierz kompresję, jeżeli jest dobra to pomiar nic nie powie ale jak kiepska to wiesz że zwalasz głowicę i działasz.
    U w TT Kwariusza też ubywało płynu ale dużo więcej, część przez trójnik przy glowicę, przez głowicę i przez uszczelkę, raz auto kopciło na biało raz nie a po remoncie zrobiłem ponad 100km i zero dymku także sprawę rozwiązałem
    w razie czego to pomogę w diagnozie jak coś

  10. #25
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Nowe wieści,
    został wykonany test spalin, wynik niestety jednoznaczny, są spaliny w układzie chłodzenia. Prawdopobnie pęknięta głowica. Po świętach do roboty.
    Pytanie czy do AMK podejdzie głowica na szerokim kanale AEB (chodzi mi o spasowanie standardowego kolektora ssącego) ?

  11. #26
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    We wszystkich 1.8T pekaja glowice? U mnie plynu ubywa z 0,2l na 2000-a moze 4000km, wie prawie nic

  12. #27
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Tylko w tych przegrzanych
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  13. #28
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez olo Zobacz posta
    Nowe wieści,
    został wykonany test spalin, wynik niestety jednoznaczny, są spaliny w układzie chłodzenia. Prawdopobnie pęknięta głowica. Po świętach do roboty.
    Pytanie czy do AMK podejdzie głowica na szerokim kanale AEB (chodzi mi o spasowanie standardowego kolektora ssącego) ?
    Niezbyt dobry pomysł trzeba by od razu kupić kolektor od sharana albo alhambry lub cos cunstomowego głowica na szerokim kanale przy seryjnym turbo to dalej zły pomysł bo do 400hp bym zostawił zwykłą no chyba że coś kiedyś się pojawi.
    Leży u mnie sprawna głowa od AUQ ale będzie mi potrzebna w najbliższym czasie tak więc na razie nie oddam, a może uda się pospawać, jak nie jest mocno z tyrana.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #29
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Celem uzupełnienia, ściągnąłem głowicę i okazało się, że jest pęknięcie między zaworami wydechowymi na 4 cyl. Zawory wydechowe biało-różowe od płynu. Dodatkowo ślady przedmuchu na uszczelce na 1 i 2 cyl. Rzeczywiście chyba przegrzanie.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Zakończenie tematu.
    Glowica wymieniona, stara nie nadawała się do naprawy.
    Po tygodniu ostrego jeżdżenia ubytków płynu brak, kopcenia brak Pełen sukces. W odpowiedzi na kilka pytań klubowiczów całkowite koszty były następujące:
    - głowica 450
    - uszczelka głowicy Elring 100
    - śruby Elring 70
    - uszczelka pod napinacz Elring 30
    - uszczelniacze wałków 26
    - szlifierz 60
    - praca własna

    dodatkowo kilka rzeczy z ASO (śruby turbo, nakrętki kolektora, uszczelki turbo i obu kolektorów), ale tu cen nie pamiętam, bo miałem na półce. Niejako przy okazji wymieniłem uszczelkę turbo-DP.

    pozdrawiam
    Olek

    Ps. Jeszcze raz chciałbym w tym miejscu podziękować Artturowi za pomoc!!!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-11-2017, 22:44
  2. Proźba o pomoc w diagnozie
    Przez Jakubek1 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 20:54
  3. Wyciek oleju, pomoc w diagnozie.
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 19:19
  4. pomoc w diagnozie
    Przez Majkel23 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-07-2015, 14:36
  5. pomoc w diagnozie
    Przez Slawek_Fire w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •