Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
Tak ale to audi i stara dobra szkoła, w nowych autach nie jest już tak kolorowo, skomplikowane zawieszenia padają na potęgę, jakość zamienników mówi sama za siebie, czasem jedynym sposobem na przedłużenie żywotności jest zrobienie czegoś mocniejszego, właśnie na zamówienie i o ile w TT zawiecha jest pancerna to nie można tego powiedzieć o innych bardziej skomplikowanych układach, po za tym to co kupowałeś 3 lata temu, nijak ma się do tego czym zalewa się obecnie nasz rynek. Stary dobry Lemforder to już przeszłość i wgd. mnie nie różni sie niczym od innych zamienników po za ceną.
Wadą poliuretanowych tulei jest zmniejszony komfort jazdy i większe obciążenia zawieszenia, zaleta to lepsze prowadzenie i dłuższa żywotność.
zgadzam się w zupełności LMI to już tylko nazwa . Jak dla mnie osoby, która każdego dnia ma do czynienia z częściami samochodowymi Firmą która od niedawna wtargnęła na rynek i jest bardzo dobra jakościowo jest Meyle HD . Mam w aucie powymieniane sworznie , gumy stab, łączniki i tuleje wahaczy każda z tych części jest wzmacniana ( sprawdziłem to dość dokładnie) gumy w tulejach mają dodatek poliuretanu i pięknie wszystko śmiga Na swoim TT testuję w sumie każdą firme jak się sprawdza . W dodatku każda z tych części które wymieniłem ma 4 lata gwarancji czyli dwa razy tyle co LMI i co jest dodatkowym atutem nie zmniejsza tak stanowczo komfortu ( jak dla mnie jest taki sam ) i cena jest niższa niż LMI i Poliuretan ale to taka mała wzmianka informacyjna