Pokaż wyniki od 1 do 15 z 63

Wątek: Dioda i MBC

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Po pierwsze dla 1.8t 180tki należy zastosować inną diodę niż dla 1.8t 225km. Sonda wąskopasmowa niema tutaj nic do tego bo ja taką miałem i śmigałem kilka mies aż do czasu rozbiórki auta
    Po drugie moje ECU świetnie korygowało sobie afr ( mam zegar afr i widziałem na bieżąco podczas ciągłej jazdy a nie tylko podczas logów vagiem)
    Odnośnie zapętlenia wtrysków. Heh zasada działa tak samo jak na programie prawda? skoro ze 180tki robisz 200 na lajcie i wtryski dają radę (jeżeli sprawna pompa i układ paliwowy) to tak samo i na "drut program" robisz tyle bez zapętlenia. Dlatego ja nie rozumiem że na diodzie wtryski bedą zapętlać a na programie nie. Ponadto od tego jest vag żeby mierzyć czasy wtrysków i patrzeć co się dzieje.
    Ponadto w tym zabiegu wskazany jest umiar , ecu może wchodzić w tryb awaryjny jeżeli zauważy dużo większy przepływ niż jest dozwolony dla seryjnego programu ( u mnie pojawiało się 200+ g/s ). Dlatego jeżeli M and V zaopatrzy się w odpowiednie zegary ( nie wiem czy planuje je mieć na BIG T ale jeżeli tak to może je już założyć) ) to nie widzę najmniejszego problemu aby ustawić sobie boost przynajmniej 0.8 a nawet 0.9.
    Z tego co pamiętam to nasz Kuba TT który ma teraz 300ps miał u siebie diodę i właśnie w silniku AJQ. Śmigał na 0.9 bara i czuł duże przyrosty w NM i PS. Auto na takim "programie" buduje zupełnie inaczej boost, jest zupełnie inna reakcja na gaz i ja po powrocie do n75 ( na próbę testowałem upust HKS i na serii po lekkich modach działał bez zarzutu) przejechałem się kilka KM i od razu wróciłem do diody i splittera(auto na n75 stało się już takie wolne flegmatyczne i reakcja na gaz była bardzo kiepska ) . Nawet syczenie zaworu HKS nie było wstanie wynagrodzić różnicy mocy jaka była pomiędzy serią a diodą.
    Dlatego ja uważam że to dobry patent jeżeli planujemy w niedalekiej przyszłości kompletnie przebudować auto i szkoda wywalać nam 1500zł na strojenie. Jedyny warunek że trzeba robić wszystko z głową, analizować i nie przeginać z doładowaniem
    Ja tam miałem ogromny fun jak dzięki modom mechanicznym i druciarskim programie oblatywałem auTTa po programie , a dodam ,że było ich kilka i także z modami mechanicznymi a najlepszym dowodem jest chyba to:
    Audi TT 0-250 km/h na k04 i seryjnym podkręconym programie - YouTube
    na filmiku jechałem na boost zaledwie 1.2 a generalnie śmigałem na 1.3-1.35 i TT śmigała jeszcze lepiej :P
    to tyle ode mnie
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 20-03-2013 o 13:52

Podobne wątki

  1. Czerwona dioda w drzwiach
    Przez przymuł w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-07-2017, 20:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •