Witam wszystkich, to mój pierwszy post na Waszym forum. Może bez zbędnych wywodów, sama esencja z ustaleń moich oraz właściciela auta (o których chyba nikt tutaj nie wspomniał):

1. Cena jaka zapłacił Stian nie jest za wygrywanie każdego pojedynku tylko za wystrojenie setupu na którym przyjechał oraz wyposarzenie sterownika w dodatkowe funkcje typu doładowanie po biegach, programowalna Launch Control ze stopowaniem zapłonu, FlatShif oraz uruchomienie zmiennych faz tak zeby turbo wstawało wczesniej = to zostało wykonane.

2. Doładowanie po biegach zostało ustawione tak aby ograniczało boost w małym stopniu poniewaz Stian poprosił LC ze stopowaniem zapłonu powodujące budowanie doładowania na postoju. I jest to chyba zrozumiałe ?!? - w jakim celu ograniczac doładowanie na jedynce skoro chwilę wczesniej "napompowałem turbinę" ?!. Tak wiec wytłumaczyłem Stianowi jak działa funkcja (to mnożnik realnego LOAD) oraz wartosc o ile została zmieniona.

3. Flatshif został ustawiony na 20ms tak aby jego praca była adekwatna do rozmiaru turbo

4. Od samego początku powiedziałem włascicielowi auta że funkcje typu FS oraz LC z budowaniem boostu przy jednoczesnym ograniczaniu doładowania na jedynce w połączeniu z K04 - NIE MAJA KOMPLETNIE SENSU

5. Poniewaz K04 jest małym turbo: nie potrzebuje FS żeby utrzymywac boost po zmianie biegu oraz nie potrzeba LC z "wystrzałami" = budujacej boost w osce (FWD) gdzie zaraz na jedynce chcesz ograniczyc doładowanie

6. Odpowiedz padła jedna - poprosze te funkce poniewaz chce je miec do pokazywania na zlotach a w rzeczywistosci mało tych funkcji będe używał

7. wiec zrobiłem tak jak powiedział Stian. Funkcje zostały prekonfigurowane tak aby czas FS był krótki, doładowanie na jedynce minimalnie ograniczone poniewaz na zlotach /zawodach na 400m przykładowo w lato ruszajac z LC na dobrej oponie bedzie to mało potrzebne i bedzie przeszkadzało w zrobieniu dobrego czasu.

8. Stian został poinformowany, że doładowania na jedynce nie mam jak sprawdzic na hamowni (i tutaj nie chodzi o to czy mogłem sobie pojezdzic po hamowni czy nie i to sprawdzic) tylko o realia jakie sa na drodze a jakich nie wygenerujesz na hamowni na jedynce ruszajac po roklach przypietym pasami autem !!. Auto na pierwszym biegu podstakuje albo i nie, w zaleznosci od opony rusza badz mieli kołami itp. Za drzwiami hamowni w tym dniu byłe obfite opady sniegu i nie było tego jak sprawdzic. Wiec Stian dostał informacje że jezeli ten parametr bedzie potrzebował przekonfigurowania na np mniej badz wiecej ma dac znac i przyjechac na darmowa korekte !!

9. W naszej ofercie mozemy takze taki sterownik wyposarzyc w dwa, trzy, cztery programy - poziomy mocy. Dzieki czemu na jednym boost moze byc ograniczony na jedynce, na drugim nie, na jednym moze byc LC z "wystrzałami"= buduje doładowanie a na drugim prosta LC działajaca jak w DSG jako limiter obrotów. Stian niechciał przełaczanych "softów" wiec nie miałem jak "dac mu" wiecej opcji/możliwosci pod tym względem.

Finalnie chciałbym dodac, że nie mam wpływu na to jak auto jest szybkie na drodze. Tutaj rolę odgrywaja takze przełożenia skrzyni (oba leony maja 6b?), opory toczenia - auto może miec źle ustawioną geometrię na tylnej osi i bedzie się "cieżko toczyc". Kolejna rzecz to moc a przełożenie, tutaj mistrzowskim przykładem jest 2.0TFSI 265PS np w S3. Auto po zrobieniu moda na 350PS potrafi byc szybsze od seryjnego na drodze o czasami 1.5-2.5 długosci auta TYLKO !.

Stian pisał do mnie maile i smsy. Wiem, że był problem z doładowaniem na jednym z pojedynków i było max 1.1bara. Juz wiem, że był ten problem tez usuniety zamieniajac DV. W tym tygodniu poswiecimy czas na jego leona, odhamujemy go i popatrzymy pod maske moze znajdzie sie w nim te kilka wymarzonych długosci przed czarnym.

W kwestii braku umiejetnosci w robieniu aut które sa szybkie to nasza skoda 3.2V6biturbo przy wadze 1620kg robi 100-200 w 5.9s a S4 B5 które ostatnio zrobilismy 100-200 robi w 5.1sekundy.

Zapraszamy do lektury na nasz funpage FACEBOOK Rperformance chiptuning gdzie mozna zobaczyc fotki z RLa.

Trzymajcie sie pozdrawiam.