Jeżeli bedzie to przyrost momentu o 50-60nm to będzie duża różnica i nie ma co płakać o te 20hp. Kiedyś zrobiłem chip w dieslu uzyskując podobne przyrosty i różnica była kolosalna. Też zdecyduje się na zmianę programu a w przyszłym sezonie zrobię kompletny wydech i na tym poprzestanę bo na jednej ośce to dużo nie zdziałam.

[ Dodano: Pon Maj 12, 2008 11:24 am ]
Designer napisał:
Dokładnie tak. Jutro będę dzwonił - chcę się umowić na przyszły wtorek . Myślę że wykresy dostanę - to niezwłocznie je załączę

I co kolego będziesz jutro w Piasecznie bo ja będę o 10.???
Przyszedł czas na chip

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 7:14 pm ]
No i wczoraj moja TT dostała lekki zastrzyk mocy w firmie UNITRONIC. Pierwsze chamowanie 178hp i tu odziwo 265Nm. Drugie hamowanie po programie to 199,7hp i 324Nm jak w dieslu. No ale muszę zmartwić chętnych na taką operacje że żeby to wszystko dobrze jeżdziło trzeba przygotować się na wymianę intercoolera. Auto po kilku mocnych strzałach traci swoją moc bo fabbryczny nie ogarnia. Ja decyduję się na FMICA. koszt wrzaz z montazem to jakieś 2200-2400zł. wtedy będzie można dać te 10hp więcej i szczególnie w lato moc będzie zawsze dostępna bo turbo się nie spoci. aJeżeli chodzi o odczucia w czasie jazdy