Jest kilka istotnych aspektów tego zagadnienia .

Jeśli chodzi o przyrosty na seryjnej turbinie to w zasadzie jest tak jak wspomniał Paweł .
Oczywiście jakieś będą ale bardziej na górze i kosztem momentu na dole co w zasadzie też nie jest pożądanym efektem bo seryjna turbina '' traci oddech '' w górnym zakresie obrotów .

Kolejnym aspektem jest wykonanie . Jeśli byś zrobił tak jak piszesz to byłby to chyba pierwszy na świecie kolektor dolotowy z kwasówki ( 1,8T ) a przynajmniej ja nigdy nie widziałem ( a trochę już widziałem ) .

Średnica kanałów dolotowych ... Tutaj nie masz wielkiego wyboru i możliwości manewru . Albo robisz seryjny wymiar albo tzw. duży kanał czyli taki wymiar jak w starszych 1,8T .
Musi tak być bo kanały w głowicy będą albo takie albo takie , nikt nie wychodzi poza rozmiar dużego kanału nawet w 1.8T/2.0T o mocach 800-900 KM .
Ale znowu , przy seryjnej turbinie duże kanały nie mają wielkiego sensu ..

Kolejny aspekt to sam projekt .
Takie sprawy jak długość kanałów i ich wewnętrzny przekrój mają bardzo duży wpływ na przyszły przebieg momentu i mocy . Można coś poprawić a można sporo popsuć jeśli jest to źle zaprojektowane .
Dalej idąc , kształt i pojemność samego kolektora oraz umiejscowienie przepustnicy będą mieć duży wpływ na jego efektywność jak i na równomierność napełniania wszystkich cylindrów . Źle zaprojektowana '' bańka '' może zrobić więcej szkód niż pożytku .
Jeśli jesteś inżynierem który potrafi to wszystko naukowo brać pod uwagę i zaprojektować taki kolektor to super , jeśli miało by to być robione na '' czuja '' i chłopską logikę to lepiej odpuścić .

W zasadzie już na początku jest to powiedziane ale postanowiłem bardziej rozwinąć temat dla innych potencjalnych zainteresowanych nie koniecznie setupem z seryjną turbiną


Obecnie na rynku jest kilka świetnie zaprojektowanych kolektorów jak i kilka kiepskich , moim zdaniem idąc w większy kolektor ( i Big Turbo ) najlepiej kupić dobry gotowiec ..








Pozdrawiam