Cytat Zamieszczone przez unsuitable Zobacz posta
No i jedzie tak naprawdę średnio. Brakuje mocy... jakiegoś tam delikatnego virusa mam ale to i tak nie jedzie. Czekam może turbina padnie to bd myślał o innej Powiedzcie mi prawdę Czy 180-tka jest jakaś wzmocniona ?Chodzi o korby. Do ilu mogę średnio podciągnąć koni aby się reszta nie posypała? Znajomy który robił program powiedział mi, że wstawił by turbo od sprintera albo od jakiejś 3L bmw tam gdzie zmienia się kąt lopatek ? czy coś takiego? Pojęcie raczej ma bo sam zrobił golfa mk1 1.8 na 300KM z turbo

Seryjny blok spokojnie wytrzyma 300 -350 KM albo 400 jeśli duży moment obrotowy nie będzie się pojawiał p[rzy niskich obrotach .
Jeśli chodzi o większe moce to w zasadzie tylko korby są słabym punktem , seryjne tłoki są dobre do okolic 500KM
Jeśli nie planujesz mocy powyżej 400 KM to spokojnie możesz zostawić bok i glowicę w seryjnym stanie .
Tu jest jednak mały wyjątek jeśli chodzi o hybrydy K04 bo na nich prędzej skrzywisz korbę niż przykładowo na Garrett 28RS lub 2871 nie mniej jednak będziesz miał limitowaną moc do okolic 300 z małym plusem .
Moim zdaniem w aucie z quattro szkoda limitować setupu do 300+ KM

Osobiście odradzam Ci jakieś ''wydumki'' i kombinowanie z turbinami od BMW czy innych diesli .
Jest na rynku kilka dobrych kolektorów wydechowych pod 1,8T które można używać z sprawdzonymi w boju turbinami .

Wspomniałeś o turbinie o zmiennej geometrii ..... Kto Ci wystroi taki setup ?? Moim zdaniem takie przecieranie szlaków miało by sens gdybyś montował jakąś wielką '' lochę '' ( na 600++ i chciał żeby wstawała bardzo wcześnie .

Najlepiej sprecyzuj jakiej mocy oczekujesz albo jeszcze lepiej jaki masz na to zaplanowany budżet .
Zawsze lepiej zrobić mniej mocy ale mieć porządny i niezawodny setup niż więcej ale drutując gdzie się da








Pozdrawiam