Na co dzień naprawiam laptopy, ich płyty główne, wymieniam układy BGA, wymiana takiego wyświetlacza to bajka ja zamiast blaszki proponował bym użycie taśmy kaptona obok złącza są widoczne na płycie diody SMD, zbyt długie grzanie nie jest korzystne dla elementów w około, po całym procesie warto zmyć flux izopropanolem. Warto dodać że nie można szarpać za fisa odlutowując go, taśma stykowa wyświetlacza musi odejść łatwo (nic na siłę, gdyż można pourywać pady lutownicze na druku).

Czytając wątek trochę napaliłem się na wymianę fisa w swojej TT. Będę musiał przyjechać do pracy i rozbebeszyć licznik

Ciekaw też jestem na ile pomocna była by wymiana stopu lutowniczego pomiędzy fisem a płytą, jak wiadomo linie pojawiają się przy zmianach temperatury, a to ma duży związek z używaniem przez fabryki cyny bezołowiowej( muszą być spełnione normy dopuszczenia do użytku), pytanie czy wymiana jest konieczna możliwe wystarczy oczyścić plecionką płytę oraz taśme fisa i użyć cyny lepszej jakości z dodatkiem ołowiu, który w mniejszym stopniu utlenia się pod wpływem temperatur.

Pozdrawiam