Średnica kolanka od strony turbiny może być 51 mm natomiast od strony rury jest to bardziej 62mm .
Oczywiście rura ta ma mniejszą średnicę tyle że w miejscu gdzie łączy się z wężem
wychodzącym z turbiny jest '' tłumik '' który ma wyciszyć dźwięk przepływu i przez to średnica zewnętrzna jest większa


Jeszcze mała polemika

Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
.............. Podsumowując jak chcesz żeby wyglądało jak forge, działało w 100% tak jak powinno to kup te za 50zł , jeżeli chcesz mieć to samo tylko z logiem forge to wtedy wydaj 350zł :P dla mnie decyzja jest jasna ale jak zrobisz to już Twoja wola
Z technicznego punktu widzenia ( suche fakty ) nie jest to to samo bo po pierwsze z wierzchu jest inny rodzaj silikonu a po drugie w środku jest jeszcze warstwa z Nomex-u czyli z takiego samego materiału z jakiego wykonywane są membrany w zewnętrznych Waste Gate .
Miałem akurat tą rurkę i rzeczywiście jest inna niż reszta silikonów Forge
Idąc dalej , jako cześć tuningowa z założenia ma to być lepsze od seryjnej która to jak widać poddała się po ponad 10-ciu latach choć bywa że padają znacznie wcześniej .
Oczywiście nie będę się spierał czy zwykły silikon wytrzyma tam rok , dwa , pięć czy dziesięć lat bo nie o to chodzi .

Przy setupie taki jak ma Paweł czy ja ( pewnie też zamontuję '' zwykły'' silikon ) to kolanko to jest bardziej nad pokrywą zaworów natomiast seryjnie jest ono zaraz nad kolektorem wydechowym i jest codziennie '' przysmażane '' rozgrzewającym się do czerwoności kolektorem .
I znowu fotka dla zobrazowania sytuacji



Reasumując jak budżet pozwala to Forge ( dedykowane w to miejsce ) jest lepszym wyjściem , jeśli budżet nie pozwala to być może takie zwykłe wytrzyma jakiś przyzwoity czas










Pozdrawiam