Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
cos podobnego chodzilo mi po glowie jakis czas temu:
http://www.klubtt.pl/tuning-i-gadaze...onitoring.html
patrykTT jesli jest to mozliwe zapytaj moze znajomego czy sam to robil, czy jakis zaklad i czy wie co dokladnie sklada sie na tego system,
tzn. jakie kamery, jaki rejestrator, jakie czujniki ruchu i jak to polaczyl. ew. chociaz namiar na zaklad gdzie to robil, bo meczylem internet dosc mocno w tym temacie i o jakies sensowne rozwiazanie, czy tutorial raczej ciezko w tym temacie
Zapytam go jak będzie u nas w firmie bo to w sumie bardziej "klient" niż znajomy
Ale z tego co z nim rozmawiałem to robił mu to jakiś gość ze śląska a znalazł go na forum elektroda.pl
Co do systemu to miał z tyłu schowany rejestrator z którego można było zgrać materiał na przenośną pamięć
Kamerę przednią miał przy lusterku wstecznym
Tylną od góry klapy a boczne w w takich małych szybkach i skierowane trochę w przód auta.
Co do czujnika to wydaje mi sie że to już jest w opcjach rejestratora jak wykryje ruch to załącza nagrywanie , choć kiedyś czytałem na internecie że stosują też czujnik mikrofalowy do załączania nagrywania jak ktoś podejdzie do auta to kamera automatycznie włącza nagrywanie.

Z racji że trzymam auto pod blokiem sam myślałem o takim systemem jednak kasa za rejestrator trochę mnie ogranicza ale jak będę miał trochę czasu to pomyśle nad takim zabezpieczeniem , obecnie od 3 miesięcy próbuję zamontować lokalizator GPS niestety z braku czasu jeździ pod siedzeniem nawet nie podłączony