Witam Panowie.
W odpowiedzi na pytanie Troyana dlaczego nie szukam przyczyny awarii auta bo wiem, że nic nie wskóram. Znam historie z Aso później sady, sprawy się toczyły miesiącami i nic. W moim przypadku zawiódł rozrząd. Walka pomiędzy mechanikiem który twierdzi że nie zawinił i że to wina części. Na części mam fakturę z Foty. Po ich odwiedzeniu powiedzieli że nic nie wskóram a jak nawet to max oddadzą za daną część i to tak jest bardzo mało prawdopodobne. Przy kosztach juz ponad 8 tys. zł (a auto stoi u innego mech wiec koszty dalej się generują) zwrot 200zl za rolkę jest nie warty mych wysiłków.

Powracając do tematu jeśli czyta to Artur lub ktoś kto wie jak działa sterowanie silnika to czy w grupie pomiarowej Vag 115 jak żądane ciśnienie przez ECU jest 1700 mbar a rzeczywiste doładowanie jest 1000 mbar a ze wzrostem obrotów dochodzi do 900 mbar czyli jak dla mnie podcienienie czy to może oznaczać tryb awaryjny, czy turbo nie wstaje bo zawsze sądziłem ze tryb awaryjny to jakieś 0,2 bara a nie nic a nawet mniej. Jeszcze raz link do logów:
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92957683446e0fc8.html]Bez

EDYCJA ---------- Post dodany 19:22 02-04-2012 ---------- EDYCJA

Auto dziś jest na operacji wymiany wałków na moje i zobaczę co dalej.
Pozdrawiam.