mam pytanko... mam tt w wersji 225 quattro... i czy moge kupic te oponki do swojej Małej? słyszałem ze do wersji 4x4 potrzebny jest trochę inny rodzaj opon... czy po prostu nie zwracać na to uwagi?

pozdrawiam...

[ Dodano: Czw Sty 31, 2008 12:42 am ]
czy ktoś się orientuje jaki profil oponki najlepiej wybrać do felg 17" żeby aż tak bardzo nie trzęsło... i jaki jest zakres szerokości opon jakie można założyć do Tetetki...
Mozesz kupic wiele rodzajow opon , byle byly w identycznym rozmiarze i najlepiej tej samej firmy na przodzie co na tyle. Oraz wazne ,jezeli ktos kupuje opony uzywane , to aby zuzycie bylo takie samo na wszystkich kapciach. Producent zaleca jak dobrze pamietam ok 1mm roznicy na srednicy. (Chodzi o to zeby w trakcie jazdy nie bylo wyprzedzenia predkosci miedzy osiami, gdyz grozi to awaria dyfra , dosc nie przyjemne w konsekwencjach)
Na feldze 17" tt wychodzila w rozmiarze 225/45. Kiedys zalozylem 225/45 przod i 245/40 tyl. Wg katalogu roznica byla bardzo mała dlatego nie mialem zadnych problemow.
Jezeli chcesz aby nie trzaslo ,to powinienes zalozyc felgi 16" i na to dobrac jakies oponki.