Cytat Zamieszczone przez TroyaN Zobacz posta
Nie

Jak dobrze wczytasz się z w ustawę to wyczytasz że autopoziomowanie oraz spryskiwacze muszą być w NOWYCH autach (jeśli ma być xenon )

Ogólnie jesli chodzi o światełka policja raczej się nie czepia jeśli masz soczewki. Wtedy nie bijesz całą lampą po oczach. Jak masz dobrze wyregulowane lampy i gladkie szkło to nie stwarzają problemów tymbardziej, że nie jest to stary golf 3 który jak wiadomo nigdy xenonu nie miał

Ogólnie sam jestem za tępieniem buractwa na xenonie bez soczewek. Jak jedzie taki za mną i wali całymi lampami po oczach to mam ochotę dać po hamulcu i uszkodzić mu te lampki
Policja się nie czepia, bo 3/4 policjantów nie ma pojęcia w tym temacie.
Podstawą xenonów jest zestaw samopoziomowania i oczyszczania (spryski). Brud na kloszu rozprasza strumień świetlny, więc brudna lampa ksenonowa będzie oślepiała dużo bardziej niż lampa halogenowa. Stąd wymóg samopoziomowania i spryskiwaczy reflektorów. Wiadomo samopoziomowanie można ręcznym pokrętłem niwelować, ale czystość reflektorów to już nie. Dodatkowo zestaw spryskiwaczy działa na większym ciśnieniu niż spryskiwacze szyb.

Cytat Zamieszczone przez meta Zobacz posta
A CZEGO MA SIĘ BAĆ? chyba grubo przesadzone jest z tymi spryskami i xenonami. Przepis pewnie jest,ale jego egzekwowanie chyba nie bardzo. Swoją drogą czy policjanci są szkoleni do tego,żeby rozpoznawać w którym aucie są xenony a w którym nie ?
pzdr
I tu masz rację, policja nie jest w stanie tego sprawdzi, ale zabawa z lampami wyładowczymi, które z założenia są źródłem specyficznego, bardzo silnego światła jest niedopuszczalna. Zgodnie z prawem obowiązującym w UE (regulacja ECE R4, pozafabrycznie montowany może być tylko kompletny ksenonowy zestaw reflektorowy. W jego skład wchodzą homologowane reflektory (na przykład opatrzone symbolem E1 na zewnętrznej szybie), automatyczny system poziomowania lamp i układ oczyszczania szyb reflektorów. Każda samowolna ingerencja w budowę reflektora jest niedopuszczalna, bo unieważnia jego fabryczną homologację, dlatego są przeprowadzane kontrole w ramach przeglądów okresowych i to na diagnostach powinien spoczywać obowiązek wyłapywania takich pojazdów. Policjant może zatrzymać dowód rejestracyjne samochodu posiadającego xenonowe źródło światła w reflektorze soczewkowym homologowanym dla tego źródła ale bez spryskiwacza i samopoziomowania.