Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
Po pierwsze to nie jest stały napęd na 4 koła więc masz błędne informacje w tym zakresie .
Wszystkie auta koncernu VAG z silnikami umieszczonymi poprzecznie i wyposażone w napęd na 4 koła mają tył dołączany.
Stały napęd na 4 koła jest w autach z silnikiem umieszczonym wzdłużnie .

W MK2 jest Haldex 2 lub 4 generacji ( w nowszych czyli w Twojej ) .
Standardowo jest montowany normalny/seryjny sterownik Haldex-a nie mniej jednak Haldex produkuje sportowe sterowniki które są oferowane jako część tuningowa .

Jeśli chodzi o zasadę działania Haldex-a to sporo pisaliśmy o tym na forum , chwilkę poszukasz i będziesz wszystko wiedział .

Nie sadzę też aby sterownik MTM był modyfikowanym Sportowym sterownikiem bo w zasadzie nie ma tam już co modyfikować a i z ekonomicznego punktu widzenia nie jest to uzasadnione .
Myślę że jest to seryjny sterownik , zmodyfikowany ma wzór Haldex Performance
Pozdrawiam
Czepiając się słówek. Wiem, że dopiero wzdłużnie mamy torsena, ale.
Haldex 2gen, faktycznie jest dołączalny. Spięcie 0-100% daję podział mocy w zakresie 100:0 - 50:50.
Haldex 4 gen z tego co się orientuje ma spięcie wstępne X% (wybaczcie nie pamiętam) i tęż maksymalnie może podać 50% na tył, jednak teoretycznie cały czas utrzymuje tylną oś napędzaną.
Domyślam się, że jest to znikomy procent, nie mający wielkiego wpływu na prowadzenie, a za zadanie ma przyspieszyć transfer mocy na tył. Dodatkowo musi był na tyle mały, by sprzęgło haldex, pracowało w trybie czegoś w rodzaju centralnego dyfra.
O ile moje informacje są prawdziwe, to haldex 4 jest stałym napędem.

Traktować jako tekst satyryczny