Cytat Zamieszczone przez tuzio5 Zobacz posta
Dzięki za wszelkie wskazówki , zamawiam wkład BOSHA o numerze 0986280217 do przepływki oraz 4 świeczki NGK V-LINE 37 według zaleceń(obecne świece mają 9tys przebiegu i okres około 2 lat) blok 20 może być przekłamany przez przepływkę która powoduje złą mieszankę?

Arttur na chwilę obecną silnik nie pokazuje żadnych błędów, pojawił się w pod koniec stycznia błąd który wskazywał że czujnik na silniku wykrył spalanie stukowe. błąd usunąłem i do tej pory się nie pojawił. Mrozy minęły, a TT przy zimnym silniku nadal potrafi się czasem zatrząść( przydusić ), przegrzebując forum gdzieś wyczytałem że może to być słaba jakość paliwa zatankowałem więc na innej stacji i nadal to samo. Wczoraj więc nie zastanawiając się wykonałem logi.

zaraz jak zjem kolacje wykonam pomiar bloku 032

EDIT:
Wynik pomiaru bloku 32 na włączonym zapłonie:
pierwsze okienko "Idle Value" wskazanie:-5,4%
drugie okienko "Part Throttle Value" wskazanie:23,4%

szczelność układu postaram się sprawdzić ( muszę znaleźć puszkę po farbie lub konserwie ) chyba że ktoś ma coś takiego z dolnego śląska? Messik?

dodam jeszcze że dziś w drodze do pracy odłączyłem przepływkę, silnik na 1 i 2 biegu zaczął inaczej pracować, czyli lżej i zauważalnie szybciej wkręcał obroty.

Pozdrawiam
Masz tylko problem ze sporą nieszczelnością na moje oko jest to miejsce zaraz za turbo gdzie rura wchodzi pod silnik. Między turbo, a ic. Ewentualnie nieszczęsna i wadliwa guma która jest pod kolektorem dolotowym i łączy się ona z odmą.