Witam,

dziękuję wszystkim za informacje.

Żałuję że nie mogę połączyć ze sobą tematów z tego i innego forum.

Okazuje się że prawdopodobnie PZU chce mnie oszkubać na 40 tys zł.

§ PZU_Szkoda_AC – Forum Prawne

Zapraszam też do zaglądnięcia do tematu na forum prawnym gdzie kolega miał podobną sprawę również z audi TT (TT S-line).
Przyda się Wam napewno pełny kosztorys części zawieszenia w ASO które tam udostępniono.

Ubezpieczyciel powinien wypłacić mi taką kwotę : wartość rynkowa pojazdu przed uszkodzeniem 137 tys zł. wartość wraku 65 tys zł. wartość odszkodowania gwarantowanego różnica czyli 72 tys zł (wartości szacunkowe). Wypłacono mi dzisiaj 31 500 zł.

Samochód został zabrany do ASO zaprzyjaźnionego mechanika. Który rozbierze cały spód. Obróci samochód na bok, i dokładnie stwierdzi jak wygląda sytuacja i przedstawi pełną listę uszkodzonych części.

Wiadomo już że może wystąpić problem z podłogą gdyż został pokrzywiony jakiś aluminiowy słupek. Ubezpieczyciel musi zgodzić się na naprawdę mojego samochodu jeśli kwota naprawy nie przekroczy ok 90 tys zł brutto. (70% wartości pojazdu wg eurotaxu to 95 z groszami)

Mailowo poszła dziś uprzejma prośba o przedstawienie protokołu kalkulacji kosztów naprawy pojazdu na podstawie której stwierdzono szkodę całkowitą.


Mam jeszcze pytanie. Czy możliwe jest ubezpieczenie pojazdu wartego 200 000 zł na wartość ubezpieczenia 100 000 zł ? Jakie są tego skutki ?