Dzięki Panowie za liczne odpowiedzi.
Sprawa skomplikowana bo siedzę za granicą CH. a auto w kraju wszystko idzie na tel. Jutro brat pojedzie z silnikiem to zobaczy organoleptycznie co i jak. Autko poskładałem na 120 tys jak kupiłem i teraz na 167 po wymianie rozrządu się posypało wcześniej 0 problemów, moc itp ok. Przy montażu paska bylem osobiście wiec ustawiony na punkty zamach i koło wałka rozrządu.
osłony założone wszystkie, po awarii odskoczyła osłona o 1 cm i widziałem części paska. Mechanik sprzedał inf ze są dziury w tłokach wypalone i pasek jest ale czy przesunięty o ten ząbek to nie wiem a może dziury są ale od zawór. Po awarii liczyłem na głowice do roboty ale po inf o tłokach skoncentrowałem się na szukaniu silnika który by był w miarę nowy a nie przebieg 102 tys a w rzeczywistości 302. Jest jeden pozytyw tej sprawy silnik jest młodszy o 6 lat i ma mniej 137tys niż mój. Jutro będę wiedział więcej. Nie stosuje MBC ciśnienie jest ustalane przez seryjne N75. W tej konfiguracji przejeździłem prawie 50tys wszystko ok było. Rozrząd, wymienione zostało pasek pompa wody rolka prowadząca i rolka napinacza hydraulicznego sam napinacz nie wymieniany miałem na 113tys części z Foty.
pozdrawiam

EDYCJA ---------- Post dodany 22:39 21-02-2012 ---------- EDYCJA

Wypalone tłoki to za wysoka temperatura spalania. Parę pytań:
Świece są całe? Tak
Zawory nie pogięte? ???
Masz FMIC czy ori mały intercooler? orginał
To był program czy śmiganie na MBC? nie program i nie mbc

Logi robione i oceniane przez was jeszcze Panowie na ClubTT. Sam podpinam kompa minimum raz na 2 miechy i robię logi jak znajdę to mam również po wymianie rozrządu gdyby były potrzebne.

EDYCJA ---------- Post dodany 22:50 21-02-2012 ---------- EDYCJA

Jeszcze co do temp to nawet mój mały intercooler przy minus 12 dał by rade bo i latem przelatywałem przy plus 30 całe niemcy ze średnią prędkością 200+ km\h utrzymujac ta predkośc na 80% trasy.