CD tutoriala czas zaczac...

bierzemy sie za waz gumowy,

musimy usunac metalowe laczenie, gdyz nie bedzie ono potrzebe, a wrecz bedzie przeszkadzac
wystarczy lekko naciac, a zewnetrzna czesc peknie i pusci:

Uploaded with ImageShack.us

po zdjeciu zewnetrznej czesci:

Uploaded with ImageShack.us

element wewnetrzny po prostu wyciagamy:

Uploaded with ImageShack.us

mamy teraz "goly" gumowy waz - w miejsce po usunietym metalowym elemencie wciskamy nasza alu zlaczke (ta, sama, ktorej przymiarke robilem do metalowej rury i ubieralem w silikon)

Uploaded with ImageShack.us

moja uwaga: podobno wchodzi b. ciezko (tak pisali na forach) i mozna lekko np. "na sline" dac poslizg, aby ulatwic sobie prace,
z tym, ze u mnie lacznik wszedl do srodka bez wiekszej walki, nie bylo to moze super proste, ale kilka chwil i wszedl na sucho, ze tak to ujme bez zadnych wspomagaczy poslizgowych
w moim wypadku ten element - ten waz - byl nowy z ASO, byc moze, gdy korzysta sie ze starego rurka alu wchodzi z wiekszym oporem, u mnie nie bylo to jakos specjalnie problematyczne zadanie
wpychamy do oporu - czyli mniej wiecej do chwili, gdy lacznik dotrze do lagodnego zagiecia weza, dalej nie pojdzie i bedzie mniej wiecej w polowie w srodku:

Uploaded with ImageShack.us

nakladamy silikon (ten sam, ktorego przymiarka byla w pierwszej czesci)

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

i jestesmy na finiszu,
pozostaje polaczyc wszystko w jedna calosc,
czyli od strony weza gumowego mamy kolejno:
waz gumowy, w nim od strony z dawnym metalowym pierscieniem jest wcisnieta alu zlaczka, na nia nakladamy zlaczke silikonowa, w ktora wciskamy nasza rure metalowa z nowo wykonanym kolnierzem,
teraz nakladamy 3 obejmy i, poki co, lekko skrecamy - tak aby oba elementy mozna bylo jeszcze wyregulowac na aucie:


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

prace uszczelniajace zakonczone, tak wyglada efekt, przed powrotem na auto, obok widac stara rure:

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us


tak wygladalo to u mnie na aucie przed:
[dodam foto jutro ]
a tak po (jeszcze przed ostatecznym solidnym dokreceniem obejm):
[dodam foto jutro ]

standardowo poprawki i korekty tego posta jutro - dzis V goni mnie juz od komputera