Cytat Zamieszczone przez zyga Zobacz posta
odświeżam temat, gdyż mam podobny problem. Mianowicie mam drgania kierownicy podczas hamowania no i prawdopodobnie tarcze też są u mnie krzywe. Człowiek od którego kupiłem auto wymieniał tarcze przed sprzedażą ale tarcze które założył są chyba jedne z najtańszych no i po kilku mocnych hamowaniach zaczęły sie drgania. Pytanie moje takie, czy moge je dojezdzić do końca, bo są prawie nowe czy wymieniać od razu na lepsze, bo od drgań może coś sie posypać w przednim zawieszeniu. Najbardziej się martwie o przekładnie, bo jestem po wymianie na nową.
Witam!

Ja na Twoim miejscu podjechałbym jeszcze do dobrej wulkanizacji i sprawdził wyważenie kół- być może koła zimowe nie zostały właściwie wyważone i efekt może być ten sam. Też byłem przekonany że to wina tarcz, bo drgania na kierownicy występowały tylko podczas hamowania, a okazało się że po wyważeniu kół problem ustąpił. Zwróć uwagę czy drgania występują zawsze, czy tylko w pewnym zakresie prędkości. Przy zwichrowanych tarczach drgania powinny być odczuwalne w każdym zakresie prędkości, czy hamujesz z 50, czy ze 100km/h. Możesz to szybko sprawdzić (raczej jak skończą się te mrozy ) zamieniając koła przednie z tylnymi, jeżeli nic się nie zmieni- będzie to znaczyło że to raczej tarcze, w innym wypadku wina opon, lub wyważenia kół (ewentualnie krzywych felg).

Pozdrawiam!