Cytat Zamieszczone przez adii100 Zobacz posta
Bardzo niepokoi mnie blok 32;/ gdyż jego wartości na tą chwilę są bardzo zmienne
raz wskazania pokazują 0,00% ,0,00% za jakiś czas 2,35% i 3,25% po czym są 2,35% i 8,40%
pół roku temu różnica była taka -1,3% i 14,3% i przez ten czas w serwisie wymieniali mi uszczelkę pod pokrywą zaworów i rozbierali i wymieniali uszczelki w zaworze kobinowanym.Na tą chwilę uszczelka pod pokrywą znów zaczęła się pocić;/
Jeśli martwią Cię zmieniające się co jakiś czas wartości to nie ma czym się przejmować .
Drugie okienko to średnia wartość korekty w całym zakresie obrotów czyli w czasie jazdy . Biorąc to pod uwagę inne będą te wartości jeśli cały czas non stop będziesz jeździł z pedałem w podłodze a inne jeśli przez dłuższy okres bardzo delikatnie prawie bez doładowania .
Wartości masz dobre , ogólnie przyjmuje się że do +/- 10 % jest w granicach normy jednak im bliżej zera tym lepiej .
Zresztą sam widzisz , przed wymianą uszczelki która przepuszczała miałeś 14,3%


Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
Ja tam widze ze pod koniec robi się bogato... Chyba że pierwsza kolumna to jest sonda postcat ? Bo jesli pierwsza jest precat to robi sie bogato.
W aucie turbo-doładowanym mieszanka paliwowo powietrzna jest wzbogacana podczas jazdy z doładowaniem .
Przy pełnym doładowaniu idealny AFR to granice 11.5 - 12 . Okolice 13 też są OK przy seryjnej turbinie .
W tym kontekście patrząc mogło by być trochę bardziej bogato

Jeśli chodzi o wartości to mogą być albo [ wymagane i rzeczywiste ] albo [ sonda 1 i sonda 2 ] . Zależy od oprogramowania ECU jakie jest w danym aucie . Tutaj nie wiadomo bo opis w tabelce jest skrócony / ucięty ..










Pozdrawiam