Z tego miejsca chciałbym się przywitać na forum z wszystkimi posiadaczami maleństw

Otóż zakupiłem audi TT z 2000 r. i nie ukrywam, że jest kilka niespodzianek:

- mianowicie paląca się kontrolka od wykładziny klocków hamulcowych - rozwiązane (okazało się, że mięsa na klockach jest sporo, tylko przewód od czujnika jest przerwany - zmostowałem).

- kontrolka paliwa: otóż zaraz po przekręceniu na zapłon kontrolka podnosi się mniej więcej do 1/4, ułamek sekundy i podnosi się do ciut mniej niż pół baku i jednocześnie komputer sygnalizuje rezerwę na komputerze. Auto było już zalewane do końca i problem dalej występuje. Może da się temu jakoś zaradzić? NIEROZWI¡ZANY

- czerwona kontrolka AIRBAG - na wtyce jak był podpięty to ponoć jakieś problemy ze sterownikiem poduszek, jestem umówiony już z elektronikiem na jego naprawę. Okazało się, że sterownik poduszek powietrznych, w salonie 2080 zł. Udało mi się naprawić.

- co jakiś czas zapala mi się DUET w postaci ABS i Regulacja poślizgu napędu ASR na sąsiednim budziku. Otóż zaraz po odpaleniu komputer kasuje błędy, ale pojawiają się w czasie jazdy, na komputerze jakiś czujnik poprzecznego czegoś... Może ktoś wie więcej jak sobie z tym poradzić? Komputer wskazuje czujnik przyspieszania poprzecznego i wzdłużnego. Co ciekawe, w salonie audi mi powiedzieli, że w TT nie ma czujnika wzdłużnego... W trakcie poszukiwań jestem, bo oryginalny 490. EDIT 13-07-2010 Czujnik zakupiony, numer katalogowy 1J0 907 651 A, samodzielnie zamontowany, wystarczy odkręcić pięć śrub trzy na górze schowka, jedna pod schowkiem z lewej strony i jedna od boku (przy otwartych drzwiach), zdjęcie schowka i wymiana czujnika - 20 min. roboty. Poprawione i błąd nie występuje, problem był z czujnikiem g251.

- ostatnia rzecz, wyczytałem, że piszecie, że bazujecie na odczytach ile jeszcze do przejechania, ile spalanie obecne itp. moje pytanie: JAK WY DO TEGO WCHODZICIE? no ja tego znaleźć nie mogę. Help Rozwiązanie Brak FIS w moim samochodzie, czyli brak komputera pokładowego, który takie rzeczy zlicza.

Dzięki z góry za pomoc i ogólnie jestem z Wrocławia, jakby się chciały TT gdzieś zjechać to chętnie podjadę Jak ktoś zna gościa co dobrze się zna na tych wyżej problemach z Wro i zrobi to w rozsądnej cenie to też o namiar poproszę.