No więc co do wcześniej wspomnianych prezentów od Michała to są to oczywiście części do Czarnuli

- ZESTAW ROZRZĄDU OE - 06F198119B
- POMPA WODY OE - 06F121011
- REGULATOR PŁYNU CHŁODZĄCEGO OE - 06F121111H
- NAPINACZ PASKA OE - 06F903315
- PASEK WIELOKLINOWY OE - 06F260849L
plus parę innych gratów, ale o tym później.

Tak jak widać po wyżej wymienionych częściach na warsztat poszedł: rozrząd, pompa wody, termostat, napinacz i pasek wieloklinowy. Według ASO wymiana rozrządu miała nastąpić przed 08/2020 lub 180 tys. km, to jednak wolałem już nie ryzykować i nie jeździć z pampersem Naprawy dokonał mój zaprzyjaźniony mechanik którego bardzo polecam i gdyby ktoś chciał również wymieniać rozrząd poza ASO to wiecie a paru "mechaników" w swoim życiu już przerabiałem i dobrego zdania o nich nie mam... Wymiana nastąpiła przy 163 tys. km.


Przy okazji oczywiście obowiązkowa wymiana płynu chłodzącego, którego weszło u mnie niecałe 6 litrów. Do wymiany użyłem koncentratu płynu chłodzącego - G013A8JM1, w proporcji 1:1 z wodą demineralizowaną czyli dla tych co byli słabi z matematyki dwie butelki koncentratu + trzy litry wody demineralizowanej.


Co do termostatu to również go wymieniłem, ponieważ nie trzymał mi już temperatury na trasie. W mieście było w porządku, ale poza... zobaczcie sami.


Gdyby ktoś chciał kupić stare części prawie jak nowe to zapraszam na pw