Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: Problem z zasilaniem sprzęgła klimatyzacji.

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar zuber1906
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    44

    Problem z zasilaniem sprzęgła klimatyzacji.

    Witam. Niestety w ciągu ostatnich dni dopadła mnie kolejna usterka. Na wstępie zaznaczę że szukałem po forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na problem podobny do mojego. Mianowicie klima przestała chłodzić. Jakiś rok temu miałem podobną usterkę. Mechanik odkrył, że zgniły przewody zasilające elektromagnes klimy tuż przy wtyczce na kompresorze. Polutował wszystko ładnie i przy okazji nabił czynnika i odgrzybił. Kilka dni temu usterka powróciła, więc od razu założyłem że musi mieć to związek z zasilaniem elektromagnesu. Nie pomyliłem się. Po włączeniu klimy sprzęgło stoi w miejscu i nie kręci kompresorem. Obydwa wentylatory również stoją. Po wypięci wtyczki i podaniu zasilała bezpośrednio, elektromagnes działa poprawnie. Po zbadaniu napięcia na wtyczce pojawia się coś w granicach 12V, ale nie raz pojawia się mniej, coś w okolicach 5V. Wziąłem zatem żaróweczkę 12V i przyłożyłem do pinów wtyczki. Zgodnie z moimi przypuszczeniami stwierdziłem, że jest napięcie ale nie ma prądu. Miernik pobiera bardzo mało prądu aby przeczytać sygnał i zinterpretować poziom napięcia, ale obciążenie żarówki spowodowało całkowity jego zanik. Przy okazji sprawdziłem połączenie które wykonał rok temu mechanik. Nie było za piękne, ale gdy odizolowałem przewody trochę dalej i odsłoniłem ładną miedź, problem z zanikiem prądu dalej występował. Wnioskuję że gdzieś na przewodach zasilających elektromagnes musi być jakiś zimny lut lub jakiś słaby styk. Bezpieczniki w puszce na aku sprawdziłem i są ok. Bezpiecznik od klimy w kokpicie też sprawny.
    Proszę o jakieś rady i sugestie gdzie szukać tego zaniku prądu. Czy może to być jakiś przekaźnik lub jakaś złączka na długości tych przewodów zasilających elektromagnes? Gdzieś czytałem że pod aku jest jakiś łącznik tych przewodów. Czy to prawda? Czy odpięcie aku nie będzie skutkowało rozkodowaniem się jakichś układów elektronicznych? Jednym słowem gdzie mam tego szukać. Czekam na pomoc.

    Serdecznie pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez zuber1906 ; 04-08-2016 o 23:02

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-04-2014, 14:43
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2013, 20:32
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2013, 10:10
  4. Odpowietrzanie sprzegła
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 03:55
  5. Problem zapowietrzenie skrzyni biegów/ sprzegła
    Przez Grzesiek G w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 06:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •