Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czy mam... FIS?

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139

    Czy mam... FIS?

    Witajcie! Kolejny raz durne dla Was pytanie, na które sam odpowiedzi znaleźć nie umiem.. W związku z nabyciem ostatnio autka, w którym wyświetlacz nie działa - co w tt ponoć częste jest - mam pytanie odnośnie posiadania i nieposiadania FISa. Normalnie przyjąłbym, że FISa mam, ale przeglądając instrukcję obsługi od mojego auta coś mi przestało pasować - chodzi o manetkę do obsługi FIS, tą razem z wycieraczkami. W instrukcji było coś takiego:
    http://allegro.pl/przelacznik-zespol...641389479.html z guziczkami na końcu, oraz przyciskiem reset - o ile dobrze pamiętam.

    Mój natomiast wygląda tak:

    http://allegro.pl/audi-tt-8n-przelac...596138351.html - czyli bez guzików.

    Co do samego wyświetlacza - bo może się to okazać pomocne - Bardzo, bardzo, bardzo blado pod pewnym kątem widać, że:
    1) Na żółto zapala się obrazek dystrybutora, jak się włącza rezerwa - tak mniej więcej górna połowa wyświetlacza

    2) Jak się bardzo dobrze przyjrzeć to pokazuje, które drzwi są aktualnie otwarte - na podświetleniu czerwonym.

    Nic innego nie udało mi się wypatrzeć.

    Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości, czy mam szukać manetki, czy po prostu mam Africa-Limited-Edition

    btw: Po VIN nie sprawdzę.. nadany numer zastępczy, w zw. z utratą czytelności VIN na podszybiu.
    btw2: dopuszczam błąd w nomenklaturze. FIS traktuję jako zaawansowany komputer pokładowy, pokazujący spalanie itp, a nie tylko sam wyświetlacz. W każdym razie z treści postu widać o co mi chodzi.

    btw3: Licznik prawdopodobnie jest wymieniony na taki od innego auta, ponieważ nie pokazuje prawidłowo obrotów - zaniża je o kilkaset rpm i na jałowym pokazuje, że autko ma ok 300rpm zamiast 850 jakie widzi ECU. To może być istotna uwaga, jak mniemam


    EDIT: Licznik mam taki:


    Tylko, że co to godziny to jest taki znaczek, jak w zegarkach casio - że ustala się sama poprzez fale radiowe czy coś takiego. Dodatkowo co do wyświetlacza - Zajmuje on ok 1/2 tego okienka. Góra jest ciemna - tam powinny być jakieś kontrolki? Tzn zaraz ponad wyświetlaczem?
    Ostatnio edytowane przez avic ; 03-09-2015 o 09:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •