Cześć, mam taki mały problem, ponieważ myślę ze komputer źle pokazuje mi spalanie chwilowe, średnie itp

Otóż miałem złe wskazania odkąd kupiłem auto, na co nieszczególnie zwracałem uwagę no ale postanowilem to naprawić.
Po przeczytaniu kilku tematów na forum o tym dowiedzialem się ze prawdopodobnie chodzi o przeczyszczenie styków itp w pompie paliwa w zbiorniku.
Oddałem auto do mechanika, przeczyścił i dodatkowo "nałożył" pompę na miejsce bo jak mówił nie była na swoich zaczepach dobrze wpasowana i to moglo byc powodem złych wskazań.
Auto mam w wersji USA ale przestawione w komputerze wskazania na km/l itp

No i tu jest problem. Niby gdy mam rezerwę wyskakuje mi komunikat o rezerwie czego wczesniej nie mialem, zasięg na paliwie które mam w zbiorniku tez się zgadza bo wczesniej tez skakalo sobie jak chcialo czyli mechanik zrobil swoje, ale co do reszty wskazan...

Patrząc po przejechaniu np dzis ~30 km stala prędkością ok 100km/h wskazanie średniego spalania wynosi 4.1 km/l, chwilowe spalanie skacze jak chce, od 2.2 do 24 km/l lecz gdy jade na luzie nic nie pokazuje co niby potwierdza jednak dobre dzialanie.

Czyli moje auto na przejechanie 40 km potrzebuje 10l wd komputera?
To jest nierealne bo mierzylem srednie spalanie tankowaniem do pelna i przejechaniem 100km wychodziło prawie 11 litrow.