Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: grzeje się podczas jazdy powyżej 180..

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    grzeje się podczas jazdy powyżej 180..

    Witam
    Zakładam nowy temat ponieważ miałem budować w aucie pewnego naszego forumowicza setup 300+ ale niestety auto ma pewną bolączkę . Natomiast grzeje się przy jeździe z pedałem w podłogę powyżej 180km;/ Dzieje się to po chwili ostrej jazdy. Niestety problem jest tego rodzaju ,że auto dalej nie jest sprawne a zostało sprawdzone i wykluczone:
    -Termostat był wymieniany na ori audi, a ja potem zmieniłem na inny pewny z innego auta i dalej to samo;/(miałem przypadek kiedyś ,że ktoś zmieniał 2x termostaty firlmy wahler i były do dupy ale tutaj jest z ASO a dla pewności jeszcze inny wyciągniety ze sprawnego auta;/)
    -zmienione czujniki temp i były już 2 inne i dalej wskazania rosną podczas ostrej jazdy;/
    -rozrząd był zmieniany i jest nowa pompa wody
    -zmieniona chłodnica na nowy zamiennik ,przy okazji przeczyszczona chłodnica klimy i dalej nic
    -zrobiona płukanka ,nowy płyn chłodzący
    -2 razy sprawdzane czy jest co2 w układzie i w obydwu przypadkach ( w 2 innych miejscach) nic nie wykazało.
    Przed tymi zmianami auto się grzało i po tym wszystkim dalej to samo
    Auto do mnie trafiło i postanowiłem sprawdzić czy nic nie jest przytkane dlatego rozebrałem praktycznie cały układ chłodzący i sprawdzałem drożność węży i dalej nic nie znalazłem. Auto miało w przeszłości jakieś uszkodzenia dlatego szukałem jakiś plastików w układzie itp albo szmaty po jakimś szpecu mechaniku bo już kiedyś tam coś takiego znalazłem ale tym razem nic. Także wyjąłem termostat z silnika ,pozatykałem wszystkie węze i sprawdzałem przepływ z bloku do głowicy gdzie jest czujnik temperatury. Powietrze przepływa bez najmniejszego problemu co raczej wyklucza syf w silniku albo pozatykane kanały w głowicy lub przy uszczelce. Przy okazji zwalenia termostatu obadałem po omacku wirnik pompy wody i jest calutki a także się nie rusza czyli nowa pompa na pewno musi działać jak trzeba.

    Problem jest tego rodzaju ,że ja już nie mam pomysłów a wiem ,że testy na co2 nie są wyznacznikiem w 100% i na mój gust to jest uszczelka pod głowicą gdyż auto grzeje się po pewnym czasie gdy jedziemy z pedałem w podłodze. Niestety właściciel uparł się ,że nie robimy tej uszczelki i woli odpuścić cały setup a ja już generalnie nie mam pomysłów, bo sprawdziłem wszystko i pozostała mi już tylko uszczelka którą bym wymienił ale właściciel jest kategorycznie na nie;/.
    Problem jest dosyc istotny bo temperatura przy prędkości 200+ dochodzi nawet do 110stopni i raczej tuning takiego auta nie wchodzi w grę .
    Ma ktoś może jakieś pomysły co by tu jeszcze sprawdzić zanim oddam auto ,bo według mnie sprawdziłem juz chyba wszystko i szkoda mojego czasu bo już dawno bym zwalił głowicę lecz może ktoś miał podobnie i jest jeszcze coś co pominąłem ?
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 01-10-2014 o 02:46

Podobne wątki

  1. Dziwny pisk podczas jazdy
    Przez sieko6 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2017, 16:09
  2. Szum powietrza podczas jazdy
    Przez defekTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2016, 07:31
  3. Podczas jazdy jak puszcze gaz ....
    Przez silny w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-09-2014, 19:07
  4. Kontrolka ABS ESP zapala się podczas jazdy
    Przez jery01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 20:55
  5. wstrząsy podczas jazdy
    Przez Anka w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 12:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •