Witam. Mam pytanie odnośnie filtru paliwa (szukałem odpowiedzi na forum, ale nigdzie takowej nie znalazłem). Otóż ostatnio zauważyłem, że na zimnym silniku auto ciężko odpala (około 4 - 5 sekund). Zaniepokoiłem się. Akumulator ok, świece wymienione w listopadzie, więc przyszedł mi do głowy winowajca: filtr paliwa. Ostatnim razem miałem go wymieniane jakieś 45 - 50 tys km temu, więc sporo. W książce serwisowej nie mogę znaleźć nigdzie informacji co ile go wymieniać (są tylko adnotacje dot. diesli), stąd moje pytanie do Was w tej kwestii: co ile powinno się wymieniać filtr w moim silniku? Dodam, że auto regularnie serwisuję w ASO, ostatni przegląd w lutym nie stwierdził konieczności wymiany filtru paliwa. Na przeglądzie miałem przebieg 88000, teraz mam 98000.

Przy okazji spytam jak to jest z paskiem rozrządu? Czytałem wątek Mariego, ale de facto dalej jak nie wiedziałem, tak nie wiem co ile najlepiej go wymieniać W książce serwisowej piszą, że przy 2.0 TFSI pasek zębaty trzeba wymieniać co 180000.