Witam.(audi TT 2002 224KM)

Przyszło mi wymienić sprężyny z przodu(jedna pękła). Po wymianie chciałbym mieć właściwości jezdne jak obecnie na orginałkach-nie chce twardziej, nie chce miękcej. Rozważam Lesjoforsy lub KAYABY( bo z firmowych zamienników chyba tylko te są dostępne).

1) Które z powyższych polecacie, jakie macie doświadczenia( proszę o zabieranie głosu osoby które zmieniały).

2) Jeżeli są jakieś lepsze, godne polecenia, a w podobnych cenach to chętnie wezmę to pod uwagę.

3) Czy orginalna sprężyna Audi ma dużą przewagę w jakości do Lesjoforsa czy KYB, czy przekłada się to na prowadzenie auta. Koszt jest wyższy o 400(na 2 sprężynach) ale może warto je dorzucić by Audi pozostało Audi? Czytałem na zagranicznych stronach ze ludzie miewają problemy z zamiennikami, bo im auto zaczyna siadać,że pękają itp.

Osobiście jestem zdania że jeżeli zamiennik jest robiony przez renomowaną firmę i jest tańszy to warto brać go pod uwagę( często firmy zamienników wykonuja orginały bez swojego logo), ale części powyższych firm nigdy nie miałem w samochodzie.