Podzielę się drugi raz przykrą nowiną, piewszy temat z moją pierwszą TT był z 2011 roku: http://www.klubtt.pl/ogallne/7538-no...oa-alwkae.html

Dzisiaj około 3-4 nad ranem znów miałem kuku. Sprawca poruszał się Mercedesem (nie znam modelu) 3 drzwiowym na rejestracji Gdyńskiej.
Stoję sobie grzecznie na czerwonym, przygotowany do skrętu w lewo, patrzę we wsteczne lusterko, sekunda i jeb!

Wychodzę z pojazdu i dzwonię od razu pod 112, Mercedes po 15-20sekundach rusza dalej i ucieka. Świadek zdarzenia w rodzinnym pojeździe rusza za nim
by spisać chociaż numery tablic rejestracyjnych. 30-40 minut później wraca świadek zdarzenia, informuje, że wraz z ochroną Juventus która również widziała sytuację z boku zatrzymali sprawcę
pod jego domem, próbował wjechać na posesję, lecz jedno koło jemu ledwo się trzymało i nie mógł wjechać na próg... Policja przejeżdżała obok i dołączyła do nich.

Na dzień dzisiejszy wiem tylko tyle, że sprawca miał 3.5 promila alkoholi we krwi, ubezpieczony w Ergo Hestii i ma prawo jazdy.

Mój pojazd został odholowany na warsztat, jutro jadę na oględziny, rozmowę z mechanikami. We wtorek papiery i dane OC sprawcy odebrać z policji muszę.
Nie jest to takie porządnie uderzenie jak z pierwszą TT miałem, aby wjechać na lawetę musiałem odpalić pojazd i parę metrów wykręcić nią, bez problemu jechała, jechałem po prostu na rozwalonej feldze (zdjęcia poniżej).

Także napęd na tył (4x4 w sumie ale haldex mieści się z tyłu pojazdu jeśli dobrze rozumuję - jeśli nie jest uszkodzony a raczej nie jest skoro jechałem to nie będzie szkody całkowitej.
Natomiast jeśli okaże się, że obrażenie 'wewnętrzne' są większe niż nam się zdaje to może będzie całkowita. Zobaczymy.

USZKODZENIA NA DZIEŃ DZISIEJSZY KTÓRE SAM STWIERDZIŁEM:

- felga uszkodzona
- opona uszkodzona
- drzwi zapadnięcie kierowcy
- reflektor tylni lewy uszkodzony
- błotniki widoczne na zdjęciach
- wgnieciona blacha na miejsce tylnego pasażera - lewa strona
- tylne siedzenie we wnętrzu pojazdu wciśnięte w zatrzask i sam zatrzask wygięty
- cały błotnik tylni wygięty - lewa rura pojazdu wyraźnie schowana względem prawej

pod pojazdem nie wiem co jeszcze jest. na desce świeci się tylko kontrolka ABS stale.



Jakieś rady, pytania lub uwagi?


pozdrawiam, TTyoung

Załącznik 3190Załącznik 3191Załącznik 3192