Gdy ja interesowalem sie tym tematem (rok temu) to zeby ominac VAT mozna bylo postapic nastepujaco:


Na allegro bylo pelno ogloszen przerobek aut na ciezarowe. Wygladalo to tak, ze po kupnie normalnego SUVa wjezdzales do Polski i umawiales sie z gosciem mieszkajacym kolo granicy. On wyjmowal tylna kanape, wycinal chyba jakas plyte pilsniowa niby na przestrzen ladunkowa, instalowal w nieinwazyjny sposob krate tuz za przednimi fotelami. Tak przygotowana ciezarowka jechalo sie 10 km na niemiecka strone do DEKRY na przeglad, gdzie w dowod zamiast PKW wbijali LKW czyli pojazd ciezarowy. Z tym dowodem szlo sie do wszelkich urzedow, rejestrowalo sie na tej podstawie jako ciezarowka. Usluga kosztowala ok. 2-3tys zl. Vat w kieszeni i nie wiem jak z akcyza bylo w tym wypadku ale tez bylo taniej. Oczywiscie auto bylo zarejestrowane jako 2 osobowe. Hardcorowcy wkladali kanapy odrazu. Najlepiej jednak bylo zaczekac pol roku i przejestrowac auto na osobowe i zalozyc kanapy. Nie wiem jak jest dzis i czy ten proceder dalej sie uprawia.