Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: Programowe wyłączanie Quattro

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    n/d
    Posty
    39

    Programowe wyłączanie Quattro

    Witam

    Zastanawiam się czy lepiej kupić zwykłą 1.8 z napędem na przód czy 1.8 Quattro? Chciałbym quattro bo musi się tym fajnie startować spod świateł. Najbardziej mniej martwi że wersja z napędem na cztery koła bierze 2 litry w mieście więcej i na trasie niestety też coś więcej spali.

    Robię czasami dłuższe autostradowe trasy i znając siebie to wersją z napędem quattro pojadę 140 km/h a z napędem na jedną oś 150 km/h żeby nie zużywać więcej paliwa Wychodzi na to że przyjemność z jazdy quattro będzie mniejsza.

    Czytałem jednak na TDI forum że tym sprzęgłem można dowolnie manipulować przy użyciu jakiegoś oprogramowania. Czy da się programowo zniwelować różnicę spalania quattro i ośka? Tak żeby całkowicie wyłączyć tylną oś przy normalnej jeździe?


    Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Nie masz kasy na wache to nie bierz quattro. Spala różnie od 10 do 20 zależy jaką masz nogę. Osobiście wdziałem spalanie 25 w Krakowie gdy oglądałem TT quattro na sprzedaż. Coś jej musiało dolegać, że aż tyle chlipała ale już do tego nie dochodziłem tylko podziękowałem, za taki super zadbany okaz.

    Quattro odczujesz w zimie na zakrętach (chodź jak przesadzisz i tak w coś można wyrwać :/) oraz przy startach.
    Moja obecna ośka na trasie 1150km spaliła średnio 7.5 pomimo większych prędkości.

    ps. by odłączyć quattro to można bezpiecznik wyciągnąć ale nie wiem czy to bezpieczne dla samochodu

  3. #3
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Same wyjecie bezpiecznika tak do konca sprawy nie rozwiazuje,bo wal sie dalej obkreca i tylne polosie tez opor stawiaja,dlatego ciezej na trasie zejsc jest ponizej np 7,5l 8l jest osobny dzial ILE PALI TT,polecam tam zagladnac,bo jest wiele opini.Osobiscie polecam Ci QUATTRO bo i tak uwazam,ze jest w miare ekonomiczne.POZDRAWIAM

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    n/d
    Posty
    39
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Moja obecna ośka na trasie 1150km spaliła średnio 7.5 pomimo większych prędkości.
    większych prędkości czyli konkretnie ile?

    Boje większego spalania bo kiedyś jechałem ze znajomym A8 4.2 Quattro 500 km trasę to na prostej gdzie normalnie można lecieć 140 km/h on ograniczał się do 100 - 110 km/h żeby 10 litrów nie przekroczyła...

    Jeszcze jedno pytanie: czy KAŻDE TT ma komputer pokładowy?

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez bartek Zobacz posta
    większych prędkości czyli konkretnie ile?

    Boje większego spalania bo kiedyś jechałem ze znajomym A8 4.2 Quattro 500 km trasę to na prostej gdzie normalnie można lecieć 140 km/h on ograniczał się do 100 - 110 km/h żeby 10 litrów nie przekroczyła...

    Jeszcze jedno pytanie: czy KAŻDE TT ma komputer pokładowy?
    Trasę 1150 zrobiłem w 9 godzin z 2ma małymi postojami. 130km było robione przez drogi z ograniczeniem do 50km/h.
    Minimalna średnia prędkość wyszła 120 km/h przy całej trasie. Nie wiem jaka była by bez postojów i bez końcowego odcinka z kiepskimi drogami.

    Jest mały fis co pokazuje tylko temperaturę i duży co pokazuje wszystkie bajery.

  6. #6
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Nie kazde,jak masz maly fis,to nie ma spalania itp

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    n/d
    Posty
    39
    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    Nie kazde,jak masz maly fis,to nie ma spalania itp
    czy FIS to komputer między zegarami? Czy da się go na foto z ogłoszenia poznać czy jest mały czy duży?

  8. #8
    Awatar Grzesiek G
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    81
    tak da sie





    Nie ma tego plastiku\poprzeczki dzielącej dwa wyswietlacze, oraz jak wiadac górna czesc to atrapa
    Ostatnio edytowane przez Grzesiek G ; 03-05-2012 o 13:14

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    n/d
    Posty
    39
    oczywiście ten górny licznik to full komp? Czy można zmienić licznik i będę miał full kompa czy się tak nie da?

  10. #10
    Awatar Grzesiek G
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    81
    musiałbys dodatkowo zmieniac manetki pozniej adaptowac nowy licznik duzo komplikacji i nie mam pewnosci czy nawet jest to mozliwe ...

    ale z tego co słyszalem mozna doposazyc licznik zobacz tutaj :

    KOMPUTER PEŁNY FIS DO AUDI A4 MODEL (8E) (2315650284) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Kupuj 225 quattro , znaczne lepsze prowadzenie i zachowanie się auta w każdych warunkach do tego lepsza i bardziej precyzyjna skrzynia biegów .
    Jeśli chodzi o spalanie to nie tylko przyczynia się do tego napęd ale także większa turbina i moc silnika .

    Cały pomysł i zastanawianie się nad odłączaniem napędu na tył to dla mnie kompletna bzdura .
    Podczas jazdy autostradą ze stałą prędkością bez dużego obciążenia silnika , na tył jest przenoszony bardzo mały moment albo wcale tył nie jest napędzany .
    Nie mniej jednak wciąż masz ''na aucie'' masę tylnego dyferencjału i obracające się jego części ..

    Minimalna różnica w spalaniu nie jest warta rezygnowania z napędu na 4 koła . A jak już jest to na tyle istotne to 225 ma skrzynie 6 biegową wiec łatwiej jest oszczędniej jechać z wyższą prędkością ..

    Twojego znajomego nawet nie będę komentował LOL Po co kupować auto z takim silnikiem jak na paliwo żal ...

    Jeśli chodzi o zamianę z małego na duży FIS to nie da się tego zrobić za rozsądne pieniądze .
    W grę poza licznikiem wchodzi dodatkowe oprogramowanie i wiązki elektryczne ...







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Tak więc wszystko dochodzi od funduszy . Znajomy kupił taki motor by poszpanować ale nigdy nie użył go bo wacha droga.
    Przemyśl jak z kasą ale za 20 patyków to 225quattro bez problemów nie kupisz.

  13. #13

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    n/d
    Posty
    39
    Różnica w spalaniu między quattro a ośką (ta podana w danych technicznych Audi TT) jest dość duża jak dla mnie. Nie wynika ona z większej mocy... bo różnica między TT 1.8T quattro 225PS a TT 1.8T quattro 180PS w spalaniu to naprawdę prawie nic.

    A jak sądzicie prędzej za 20 000 zł dorwę prawie ładną TT 1.8 T FWD czy TT Quattro? Chodzi o to które są przeciętnie tańsze - wiem że quattro było kiedyś droższe... ale obecnie i koszty eksploatacji wyższe a auto stare.

  14. #14

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Wiek auttka nie ma nic do znaczenia jeżeli chodzi o stan techniczny. Jak ktoś bo to i długo ma.
    Szukaj max 180 FWD 98r lub rób jak chcesz. Tylko potem nie pisz "Same koszta z tym autem"

    Oczywiście 225 quattro jest super ale nie w tej kasie co masz. Nie wiem jak można chcieć TT quattro z takim budżetem.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 04-05-2012 o 16:13

  15. #15
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Oczywiście 225 quattro jest super ale nie w tej kasie co masz. Nie wiem jak można chcieć TT quattro z takim budżetem.
    ICE, można. Ja niecałe półtora roku temu kupiłem 225Q Roadstera z 2001 USDM za niewiele większe pieniądze. Po czasie jaki upłynął dopłaciłem w częściach do kwoty jaką to auto powinno od początku kosztować. Jest to opcja, choć nie dla każdego. Teoretycznie można częsci kupować lepsze/zamienniki/tuningowe/wyczynowe/ASO w zależności co kto lubi, a z drugiej auto czesto stoi po warsztatach.

    Należy jednak pamiętać, że auto może być zaniedbane bądź serwisowane z nienależytą starannością, jednak może być tanie w bo jest już wrakiem z przeszłością.
    "Kiedyś w przypływie zniechęcenia nad problemami z moim autem retorycznie zapytałem co się jeszcze %#@! może w nim zepsuć, a teteta podjęła wyzwanie"

Podobne wątki

  1. Wyłączenie programowe SAI
    Przez ccLot w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 21-11-2017, 22:57
  2. Wyłączanie II sondy lambda 1,8T
    Przez rogerio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 13:10
  3. Wyłączanie II sondy lambda w BAM.
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 15:23
  4. Programowe wyłączanie pompy SAI i sondy lambda
    Przez rsmaniek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 23:23
  5. Automatyczne wyłączanie świateł po wyjęcu kluczyka
    Przez irusss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •