Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 27 z 27

Wątek: Stłuczka - wycena szkody

  1. #16
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    Słuchaj ja miałem jakiś czas temu małą przygodę i auto wstawiłem do serwisanta Audi i tam umówiłem się na wizytę rzeczoznawcy . Uprzednio porozmawiałem z serwisantem by troszkę przykoloryzował i wszystko zostało przyjęte jedyne co walecze o felgę gdyż wypłacili mi tylko za jedną sztukę a chce za komplet ale mimo wszystko wyszedłem sporo do przodu z kasą a tak naprawdę w aucie pogięła się felga ...

  2. #17
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez miskof Zobacz posta
    Powiedzcie mi co dalej? Czy oddać samochód do ASO? czy macie jakieś lepsze rozwiązanie?
    On jest ubezpieczony w PZU ja w HDI.
    pytanie czy chcesz pieniadze czy po prostu dobrze usunieta szkoda,
    ja wstawialbym do ASO z wytycznymi na wymiane elementu na nowy i brakiem zgody z mojej strony na naprawe uszkodzonego elementu,

    EDYCJA ---------- Post dodany 00:39 00:40 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez ziembol89 Zobacz posta
    jedyne co walecze o felgę gdyż wypłacili mi tylko za jedną sztukę a chce za komplet
    hehe, a jak to umotywowales ?

    "Love Them BOTH" - M.

  3. #18
    Awatar miskof
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Stolyca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    25Q
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    812
    Ok, mi wycenę zrobili na 580zł za sam zderzak.
    Poniżej co mi napisali:

    Nazwa:  Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń: 89
Rozmiar:  51.5 KB

    Co o tym myślicie?

  4. #19
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    mysle ze to b. malo - dla porownania na tyle samo mam z ASO rachunek na wymiane progu, a u Ciebie to jest zderzak,
    tobie przygotowali wycene na NAPRAWE elementu, a Ciebie interesuje wymiana na NOWY, argumentuj to tym, ze przed szkoda Twoj zderzak byl bez uszkodzen i do takiego samego stanu maja obowiazek doprowadzic, zderzak po naprawie to nie to samo co zderzak w stanie idealnym,
    Pawel-2005 mial o ile pamietam wycene uszkodzenia zderzaka moze pamieta ile za to wyciagnal,
    najlepiej zadzwon do ASO i zapytaj o cene zderzaka dodaj do tego malowanie i mniej wiecej wiesz ile musza dac Ci zlotowek

    "Love Them BOTH" - M.

  5. #20
    Awatar miskof
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Stolyca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    25Q
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    812
    dzwoniłem do ASO i powiedziano mi że zderzak to koszt 2600zł.
    Wiesz.. mój zderzak nie jest nawet pęknięty, bardziej lakier popękał i porobiły się lekkie pajęczynki.
    Właśnie zastanawiam się co robić..

  6. #21
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    hehe no to wlasnie kluczowe jest to czy jest popekany, czy nie wczesniej napisales ze jest pekniety
    jesli to tylko zadrapanie to wycena jest ok - jesli chcesz sie upewnic mozesz zapytac jeszcze swoje ASO jakie koszta pomalowania u nich zderzaka - czyli lakier ASO + robocizna i takiej kwoty sie domagaj na korekcie,
    jesli jednak jest pekniecie, walczylbym o nowy zderzak

    "Love Them BOTH" - M.

  7. #22
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    zalezy tez czy robisz z OC sprawcy czy z AC swojego - OC sprawcy masz prawo do nowych czesci etc, jak ze swojego to sa 2 opcje zalezne od twojego ubezpieczenia. Jak miales wykupiony drozszy wariant obejmujacy nowe czesci to walcz o nowe, jak miales taniej i opcja uzywane - reperacja - to male szanse na nowy z ASO.

  8. #23
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    Pawel-2005 mial o ile pamietam wycene uszkodzenia zderzaka moze pamieta ile za to wyciagnal,
    o ile dobrze pamietam to Pawel-2005 dostal kwote, ktora starczyla mu na zakup zderzaka od R32 wiec znacznie wiecej niz kolegdze zaproponowali

  9. #24
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Cytat Zamieszczone przez miskof Zobacz posta
    Cześć,
    dzisiaj niestety miałem przykrą sytuację.
    Jechałem za facetem, zobaczył że jest wolne miejsce i nie patrząc w lusterka, włączył wsteczny bieg i doszło do kolizji z moim samochodzikiem
    Zderzak przedni jest porysowany, lekko pęknięty na środku, nie rzuca się w to w oczy ale jednak chciałbym to wymienić.
    Sprawca podpisał się pod tym że zderzak jest porysowany i pęknięty.
    Powiedzcie mi co dalej? Czy oddać samochód do ASO? czy macie jakieś lepsze rozwiązanie?
    On jest ubezpieczony w PZU ja w HDI.
    Jeśli sprawca jest ubezpieczony w PZU to właśnie ta firma finansuje naprawę. Twoje OC nie ma tu nic do rzeczy. Wiem z doświadczenia i doświadczenia znajomego, który ubezpiecza mi samochody od kilku lat, że jest to "najporządniejsza" firma jeśli chodzi o wycene i wypłatę. Jest jeszcze kwestia gościa, który przeprowadza Ci oględziny. Jeden widzi więcej, drugi mniej-takie życie. Ja byłem w sylwestra na oględzinach mojej TT (rozbita lampa, pisałem o tym kilka dni temu) i pan rzeczoznawca-oględzinowiec dopatrzył jeszcze jakąś rysę na masce o czy nie wiedziałem. Do kosztów lampy 2130 zł (po rekalkulacji, że auto nie nowe itp itd) doszła jeszcze kwestia maski (pasta ścierna i juz jest po problemie). Dodam tylko, że nowa lampa do TT 2000' w ASO Bełtowski Kraków to 4990 zł!!!. Znajomy z ubezpieczalni mimo to doradził aby nie kłócic się z wyceną ( gotówka do ręki), gdyz taka kwotę może jedynie otrzymać ASO przy naprawie bezgotówkowej. Dodam jeszcze tylko, żę naprawa w ASO niekoniecznie jest fachowa i godna polecenia( przechodziłem to przy naprawie Skody). Przy naprawie, u blacharza-mechanika zwróć uwagę, czy nie masz dodatkowych uszkodzeń, niewidocznych z zewnątrz. Wtedy dzwonisz do ubezpieczalni, przyjeżdża gość, opisuje i dopłacaja Ci kasę. W sumie to dziwię się, że zaproponowali Ci tak niską kwotę...
    Nadal szukam lampy prawej ksenon, samopoz. Bosch...

  10. #25

  11. #26
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Dzięki ksolk, wiem, że jest Allegro
    Na tym pewnie sie skończy ale wolałbym to nabyć od kogos z forum, aby sie nie okazało, że nie ta wersja, pęknieta itp

  12. #27
    Awatar miskof
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Stolyca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    25Q
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    812
    Dzis skoczylem na myjke, umylem caly zderzak no i nie jest on pekniety tylko ma ryse o dlugosci 5 ktora widac. Reszta to tak jak pisalem obtarcie jak by ktos wzial papier scierny lekko ziarnisty i pachnal. policzyli mi robocizne lakiernika. Wiec tez nie wiem czy jest sie o co klocic..

Podobne wątki

  1. Wycena szkody MK1
    Przez wielgi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-06-2017, 17:10
  2. Wycena silnika audi tt 8j
    Przez Gucio w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 22:40
  3. MK1 [8N] Wycena uszkodzenia
    Przez przemode w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2016, 18:06
  4. szkoda z OC , rozwalone felgi i wycena PZU
    Przez asikson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 21:08
  5. Felgi wycena
    Przez Malina w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 16:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •