Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Wątek: Stłuczka - wycena szkody

  1. #1
    Awatar Insane
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    43

    Stłuczka - wycena szkody

    Witam

    Parę dni temu miałem stłuczkę. W centrum handlowym jedna kobieta cofała swoje auto, nie popatrzyła do tyłu, a ja stałem za nią i bum! Grill połamany, zderzak popękany, jednym słowem - kłopot. Jej się nic nie stało. Chyba kupię... Corsę

    Przyjechał rzeczoznawca, sfotkował i dziś mailem przyszła decyzja o wycenie szkody.

    Tak mniej więcej wygląda szkoda - szkoda1.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

    Gość wycenił to na 1050zł - malowanie, klejenie i grill. Co o tym myślicie? Dobra cena? Nowy grill wycenił mi na 250zł, a patrzę np. na allegro na nowe grille i rozpiętość jest w granicach 150-350zł.
    Zderzak jest ostro oskrobany i popękany, myślałem w sumie nawet o całkowitej wymianie, ale domyślam się, że sporo by to kosztowało.
    Facet uznał też, że na dole połamana zaślepka (ten czarny plastik przy zderzaku) nie wynika z tej szkody, tak samo przesunięta lekko maska. Jak nie z tej szkody, skoro cholera przedtem tego nie było.

  2. #2
    Awatar pr2emo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    132
    Oddaj auto do ASO Audi lub VW i zrobią to pewnie za 5 tys. lub znacznie więcej. Ty dostaniesz auto zastępcze na czas naprawy i głowa spokojna, a nie będziesz się zamartwiał i użerał z jakąś śmieszną wyceną.

  3. #3
    Awatar Grzesiek G
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    81
    Zawsze tak jest ze jak przyjdzie co do czego to pieniedzy na wypłate szkody nie ma ... Pewnie kobieta miała ubezpiecznienie w MTU ? czyz nie ?

    Zawsze mozesz sie odwołac. Najlepiej zleć to firmie która zajmuje sie dochodzeniem odszkodowan. Najczesciej jest tak ze nic nie płacisz im na wstepie, a pozniej zabierają jakies 10-15 % odszkodowania, z doswiadczenia wiem ze to sie opłaca wiec moge Ci polecic

    Szkoda 1050 zł wiec mamy tak : grill jakies 200zł, zderzak około 500 juz mamy 700zł nie mówiac o malowaniu dokupieniu kratki i naprawie maski

    Wiec poszukaj odpowiedniej firmy zlec sprawe profesjonalistą i na pewno uzyskasz wieksze odszkodowanie, lub tak jak kolega radzi oddaj do naprawy w Aso

    Pozdro

  4. #4
    Awatar Insane
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    43
    Panowie, oddam auto do ASO i kto mi to sfinasuje? Przecież oni wycenili szkodę, na 1050zł, więc nadwyżki nikt nie zwróci, a po sądach nie będę się ciągał.

    Z ciekawości, ile kosztuje nowy zderzak do Audi TT?

  5. #5
    Awatar Grzesiek G
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    81
    Poczytaj sobie ten artykuł, widze ze nie za bardzo masz pojęcie jak to wyglada :

    Naprawa auta z ubezpieczenia – gotówkowo czy bezgotówkowo? | regiomoto.pl

    Zderzak, widze ze masz zderzak bez xenonów czyli powinienes sie zmiescic w 400-500zł kupując uzywkę na allegro

  6. #6
    Awatar pr2emo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    132
    Sfinansuje to oczywiście ubezpieczyciel sprawcy kolizji. Zapłaci także za udostępnienie auta zastępczego dla Ciebie.
    Jeśli do tej pory nie podpisywałeś żadnych dokumentów dotyczących sposobu załatwienia sprawy to zgłoś się do ASO, które usuwa szkody komunikacyjne i oni się zajmą wyceną, naprawą i skrojeniem ubezpieczyciela. Ty oddasz auto uszkodzone, a odbierzesz naprawione, nie ponosząc zupełnie żadnych kosztów oprócz przeżytego już stresu.

  7. #7
    Awatar Insane
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    43
    Dzięki Panowie za odpowiedzi, ale ja zaznaczyłem rozliczenie gotówkowe... Napiszę odwołanie. Chciałem dowiedzieć się od razu o ceny części w ASO, ale działy w salonach pracują do 16, a jutro wolne :/ A ubezpieczyciel powinien cholera patrzeć na cenę części z ASO. Jak mi barany wyceniły samą atrapę na 250zł! Na allegro UŻYWKI (!), te w bdb stanie, są droższe, nie mówiąc o tym, że w ASO to pewnie sobie z 500zł jeśli nie więcej zaśpiewają. A gdzie reszta ubytków? Nie będę do tego dopłacał, mowy nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Insane ; 02-05-2012 o 15:45

  8. #8
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Tylko i wyłącznie naprawa bezgotówkowa, nigdy nie bierze się pieniędzy do ręki za żadne szkody.

  9. #9
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Zawsze się żąda drugiej wyceny. Pierwsza zawsze jest zaniżona bo liczą, ze poszkodowany jest jeleniem. Naprawy bezgotówkowe sa dobre raczej przy tanich autach.

  10. #10
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Nie wiem co nazywasz tanim samochodem ale dla przykładu podam z mojego życia wzięte, Mercedes E 220CDI z roku 2010, wycena przez ubezpieczalnie 12400 zł, przy naprawie bezgotówkowej w Mercedes Goworowski koszt całkowity wyniósł 26700 zł.

  11. #11
    Awatar Insane
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    43
    Zażądam drugiej wyceny.

  12. #12
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Daj znac jak sie dalej sprawy potocza.POZDRAWIAM

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jak zderzak ma być nowy to koszt 1000zł grill nie wiem ile. Jeżeli tylko naprawa to 1050zł wystarczy na naprawę w ASO.

    Osobiście radził bym zrobić "Bezgotówkowe rozliczenie szkody". Oddajesz samochód do ASO oni robią i rachunek wędruje do ubezpieczyciela. W przypadku takiej szkody NIE MAJĄ INNEGO WYJŚCIA TYLKO ZAPŁACIĆ. Tak więc 1050zł chcą Cie wyciulać, bez gotówkowa naprawa jest NAJLEPSZA w chwili obecnej dla Ciebie.

    EDYCJA ---------- Post dodany 20:14 02-05-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Zawsze się żąda drugiej wyceny. Pierwsza zawsze jest zaniżona bo liczą, ze poszkodowany jest jeleniem. Naprawy bezgotówkowe sa dobre raczej przy tanich autach.
    Dla ubezpieczyciela TT to tani samochód. Wartość samochodu Insane to jakieś 15 tys zł według ubezpieczyciela. Dla porównania TT 2004 rok 3.2 litra full opcja jest warta tylko 32 tys zł według głupków.

    Pozdro i nie dajcie się w ciula robić.
    Ja już swoje z ubezpieczeniami przeszedłem i pomimo tak niskiej wartości TT uzyskałem sporo więcej ;p

  14. #14

    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    granat
    Posty
    123
    Witaj, jeśli zależy ci na porządnej naprawie auta to oddaj do ASO, nie zastanawiaj się. Za 1050 zł to może małego fiata by naprawili jak by dali 3,000 to można by było pomyśleć. To nie AC że mogą policzyć ci amortyzacje. Zakończyłem niedawno sprawe z ubezpieczalnią wycenili 2,600 uśmiałem się a za razem zdenerwowałem! Pomyślałem chcecie mnie wykorzystać jak wiele wilee osób które decydują się naprawiać auto na częściach ze szrotu!! To wam pokaże, i wezwałem niezależnego rzeczoznawce, który przeliczył straty na 8700 zł. Wysłałem do nich wycenę, a oni to pokaż faktury za naprawę, no to wstawiłem do mechanika zrobił auto i wystawił fakture na 8700 Dodam że w ASO było by około 12tys za naprawe i nie martw się kase wypłacają na 100% nie mają wyjścia. Trafiłem na GENERALI banda złodziei!!

  15. #15
    Awatar miskof
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Stolyca
    Pojemność
    1.8T
    KM
    25Q
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    812
    Cześć,
    dzisiaj niestety miałem przykrą sytuację.
    Jechałem za facetem, zobaczył że jest wolne miejsce i nie patrząc w lusterka, włączył wsteczny bieg i doszło do kolizji z moim samochodzikiem
    Zderzak przedni jest porysowany, lekko pęknięty na środku, nie rzuca się w to w oczy ale jednak chciałbym to wymienić.
    Sprawca podpisał się pod tym że zderzak jest porysowany i pęknięty.
    Powiedzcie mi co dalej? Czy oddać samochód do ASO? czy macie jakieś lepsze rozwiązanie?
    On jest ubezpieczony w PZU ja w HDI.

Podobne wątki

  1. Wycena szkody MK1
    Przez wielgi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-06-2017, 17:10
  2. Wycena silnika audi tt 8j
    Przez Gucio w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 22:40
  3. MK1 [8N] Wycena uszkodzenia
    Przez przemode w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2016, 18:06
  4. szkoda z OC , rozwalone felgi i wycena PZU
    Przez asikson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 21:08
  5. Felgi wycena
    Przez Malina w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 16:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •