Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: TT i hak holowniczy

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    n/d
    Posty
    39

    TT i hak holowniczy

    Witam

    Na początku chciałbym powiedzieć że nie chce na co dzień męczyć TT przyczepą ale chciałbym się zapytać czy istnieje możliwość instalacji haka holowniczego w Audi TT? Chciałem sobie przewieźć raz za czas skuter wody, lekka przyczepa.


    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Da się zrobić jednak jest to bardziej skomplikowane ze względu umiejscowienie tłumika ( zwłaszcza 225 ) .
    Najlepiej żeby było to przykręcane tylko w razie potrzeby , coś w tym stylu :







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Też nad tym myślałem pod kątem napędu do paralotni, ale po obejrzeniu auta z dołu chyba przystosuje drugi samochód.
    Nie idzie zrobić tego kulturalnie i zgodnie z przepisami zarazem. TZN pewnie ktoś by coś urodził, ale koszty/rzeźba/drugie auto sprawiły, że się poddałem.
    "Kiedyś w przypływie zniechęcenia nad problemami z moim autem retorycznie zapytałem co się jeszcze %#@! może w nim zepsuć, a teteta podjęła wyzwanie"

  4. #4
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Nie wiem czy tak sie da w naszych auTTkach ale moj wujek zakladal kiedys w mercedesie e klasie, hak - ktory jest praktycznie nie widoczny jest jakos skladany pod autem a wysuwa sie po pociagnieciu dzwigni w bagazniku - wiec gdyby Ktos byl za czyms w aso to moze niech zapyta czy jest taka opcja dla TT.... (aha koszt ponad 1000€)
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 03-05-2012 o 07:37
    I TT

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez szweda Zobacz posta
    Też nad tym myślałem pod kątem napędu do paralotni.............
    No proszę , ja też się kiedyś dowiadywałem o hak z myślą o sprzęcie latającym . Zastanawiałem się czy wydać kasę na nowy stage TT czy może na takie coś :


    Przychodzi w kicie do samodzielnego montażu LOL Ze względu na praktyczność wygrała jednak TT

    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    Nie wiem czy tak sie da w naszych auTTkach ale moj wujek zakladal kiedys w mercedesie e klasie, hak - ktory jest praktycznie nie widoczny jest jakos skladany pod autem a wysuwa sie po pociagnieciu dzwigni w bagazniku - wiec gdyby Ktos byl za czyms w aso to moze niech zapyta czy jest taka opcja dla TT.... (aha koszt ponad 1000€)
    W ośkach może by się dało bo jest więcej miejsca nie mniej jednak nie widzę sensu wozić na co dzień dodatkowej wagi jeśli hak byłby używany sporadycznie . Taki mechanizm to jednak spora waga.
    W 225 to raczej nie wykonalne bo sporo miejsca zajmuje tłumik końcowy .

    Moim zdaniem jak już ma być hak to tylko taki który można w miarę szybko zamontować i wymontować .
    To co zamieściłem wcześniej to jedna z lepszych opcji jaką znalazłem ..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    Nie wiem czy tak sie da w naszych auTTkach ale moj wujek zakladal kiedys w mercedesie e klasie, hak - ktory jest praktycznie nie widoczny jest jakos skladany pod autem a wysuwa sie po pociagnieciu dzwigni w bagazniku - wiec gdyby Ktos byl za czyms w aso to moze niech zapyta czy jest taka opcja dla TT.... (aha koszt ponad 1000€)
    to o czym mówisz montowalem w a6c6. Ori dla aso robi westfalia, ja kupiłem z pominięciem aso za ca. 1800 plnow, ale bez wiazki elektrycznej, bo to tez na potrzeby paralotni.

    Arttur, prześwietny sprzęt, taki trochę "karton po murzynkach pionowego startu i ladowania". Mówisz, że takie cuś w cenie dobrego stage'u do TT?? Rozsądnie. Jednak trzeba znaleźć kogoś kto mi da licencje, a z pozwoleniami to u mnie różnie.
    Dodatkowo jak mówisz, żet to KitCar...albo raczej KitHel to widzę mine żony jakbym się w garażu zamknął ze skrzynką, a po tygodniu wyleciał.
    "Kiedyś w przypływie zniechęcenia nad problemami z moim autem retorycznie zapytałem co się jeszcze %#@! może w nim zepsuć, a teteta podjęła wyzwanie"

  7. #7
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Arttur Twoje TT jas poskladasz,to napewno da Ci wiecej wrazen i bedzie szybsze niz ta lotnia pionowego startu hihi POZDRAWIAM

Podobne wątki

  1. wkretke, hak holowniczy
    Przez ra.vi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-12-2016, 17:58
  2. Hak holowniczy mk1
    Przez PietruchM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 21:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •